Пропагандисти знову “знайшли” біолабораторії в окупованих містах Луганщини

Пропагандисти знову “знайшли” біолабораторії в окупованих містах Луганщини

Російські ЗМІ знову заявили про нібито “викриття” американських біолабораторій в окупованих Рубіжному в Сєвєродонецьку і опублікували відповідний сюжет на телебаченні.

Про це у своєму Телеграм-каналі розповів начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

“Цей сюжет подивилися десятки тисяч росіян, багато хто з них вірить рупору Кремля, хоч би яку нісенітницю він придумав. Усі добре пам’ятають “військово-морську базу у Сєвєродонецьку” чи “військову лабораторію з виробництва марихуани” у Лисичанську. Моря у Сєвєродонецьку окупанти не знайшли досі, а от “таємну біологічну лабораторію” у Рубіжному, де нібито «ставили досліди на людях» хтось із місцевих показав”, — зазначив Гайдай.

Мова йде про сюжет, який вийшов на російському телеканалі “Росія 1”. Там стверджують, що нібито в окупованих містах на місцевих мешканцях випробовували препарати, які можуть пригнічувати біль та почуття страху.

Він пояснив, що пропагандисти показали залишки заводу “Мікрохім”, де випускали ліки та компоненти до них. Крім того, там розробляли перший український Generic на основі Фавіпіравіру для лікування COVID-19.

До цього російське видання ТАСС з посиланням на так званого офіцера “народної міліції ЛНР” Андрія Марочко оприлюднило інформацію про те, що в окупованих Сєвєродонецьку та Рубіжному знайшли велику кількість препаратів, які буцімто не були зареєстровані в Міністерстві охорони здоров’я України. Окрім того, він заявив про штами вірусів які, нібито, знайшли в “лабораторіях”.

“Щодо патогенів, є штами небезпечних вірусів, є інші небезпечні препарати, які могли нашкодити навколишньому середовищу та людям. <…> Також було виявлено велику кількість препаратів, не зареєстрованих у Міністерстві охорони здоров’я України, але видно, що вони йшли на потокове виробництво , тобто вони вироблялися у промислових масштабах”, — сказав він.

Крім того, про біолаборатоії почали розповідати деякі прокремлівські телеграм-канали.

Залишити відповідь