Пропагандисти одягли дитину у бронежилет та каску та зняли на лінії фронту. Чому це межує із воєнним злочином

Пропагандисти одягли дитину у бронежилет та каску та зняли на лінії фронту. Чому це межує із воєнним злочином

Луганські пропагандисти з телеграм каналів Go Z та “Луганьмедіа” опублікували відео з дитиною, яка живе неподалік передової. Для того, щоб взяти у хлопчика інтерв’ю, на нього одягли бронежилет та каску. На розгрузці бронежилета навіть висів справжній пістолет.

Відео обліковане в телеграм-каналі “Луганьмедіа”.

В кадрі хлопчик розповідає, що мріє про мирне життя та про те, щоб в його будинку дали світло та воду. На питання журналістки, навіщо він одяг військову форму, хлопчик каже, що йому подобається. А в майбутньому він мріє стати танкістом.

Попри очевидний пропагандистський вплив на маленьку дитину, вчинок пропагандистів межує із воєнним злочином. Наприклад, якщо в цей момент десь недалеко у повітрі висить український безпілотник, його оператор може не розібрати, дорослий чи дитина стоїть унизу у військовій формі та скинути на нього гранату.

Крім того, в тепловізор дитину у військовій формі, бронежилеті та касці також можна прийняти за дорослого. Таким чином, пропагандисти заради “патріотичної” картинки зробили хлопчика схожим на легітимну військову ціль та ризикнули його життям. Тому їх вчинок межує з воєнним злочином.  

Нагадаємо, Реальна Газета вже досліджувала, як саме пропаганда намагається впливати на дітей з окупованої території.

 Тим часом підлітків з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей хочуть навчати вогневої та інженерної підготовки, а також управління безпілотними літальними апаратами.

А в напівзруйнований Маріуполь окупанти хочуть возити дитячі екскурсії морем на човні з трьома головами, як у казкового Змія Горинича.

Залишити відповідь