Про що говорять загарбники з Сибіру. Реальна Газета “підслухала” розмову кількох росіян в луганському таксі

Про що говорять загарбники з Сибіру. Реальна Газета “підслухала” розмову кількох росіян в луганському таксі

В розпорядження “Реальної Газети” потрапив запис з відеорегістратора, на якому чутно голоси декількох російських військових та місцевого водія. Росіяни скаржаться на поганий інтернет, дивуються таксометру та торгівельному центру, стверджують, що між Луганськом і Росією багато спільного та намагаються замовити “дєвачєк”.

Відео з розмовами росіян виклав на своєму YouTube-каналі один з користувачів з Луганська.

Відео було опубліковано 2 грудня 2022 року. Подорож починається на вулиці Херсонській між храмом та цирком. Судячи з розмови, декілька російських військових просять таксиста відвезти їх у сауну, яку порадить сам водій, і по дорозі завезти в місце, де можна купити SIM-карти місцевого оператора. Ми не бачимо ні машини, ні водія, ні пасажирів, проте чуємо їх розмови. Припускаємо, що крім водія у машині було троє росіян.

Так, водій уточнює, що відвезе їх в сауну “Терикон”. Це слово виявилось незрозумілим для гостей міста, тому один з них уточнює: “Перекоп”? Потім один з пасажирів дивується таксометру від “Яндекса” та уточнює, що означають цифри: рублі чи кілометри.

“А чому у нас в Росії такого нема?”, — питає один зі співрозмовників з помітним акцентом.

“Чому нема? Є”, — запевняє таксист і додає, що працював у Москві, і там користувалися такими ж пристроями.

“А ми з Сибіру просто. До нас ще цивілізація не дійшла”, — пояснює один з чоловіків своє здивування такому “диву техніки” як таксометр. Згодом ми дізнаємось, що окупанти дивуватимуться, що “Яндекс-мапи” можуть працювати без інтернету.

Далі водій та приїжджі чоловіки скаржаться на поганий мобільний інтернет. Водій стверджує, що в Луганську його нема фактично три місяці, а чоловіки заявляють, що він насправді не потрібен, бо “губить молодь”.

Далі чоловіки намагаються телефоном замовити секс-працівниць, проте їм або не відповідають, або кажуть, що ті помилилися номером.

(На відео присутня ненормативна лексика 18+)

Судячи з розмови, чоловіки вдягнені в “зеленку”, тобто у військову форму, тому скаржаться на те, що їх бояться, коли вони заходять. Не зумівши додзвонитися до дівчат зі своїх номерів, чоловіки вирішують купити місцеві сім-карти.

На те, що на відео розмовляють саме військові, вказує й те, що один зі спікерів згадує “командира взводу”, якого він обманює.

Водій розповідає, що в місті вже нема трамвая з 2014 року. А один з окупантів дивується торгівельному центру “Кристал” на вулиці Радянський.

Машина проїжджає повз плакати “Мы вместе” “Россия — это инвестиции в развитие промышленности”, “С днем народного единства”, “Россия — родина моя, все, что дорого нам с детства” та рекламу російських паспортів. В кінці уривка, коли автомобіль зупиняється біля салону зв’язку, один з пасажирів виходить і потрапляє в кадр, але його видно лише зі спини.

Про що говорять загарбники з Сибіру. Реальна Газета “підслухала” розмову кількох росіян в луганському таксі

Очікуючи військового, який вийшов, водій скаржиться, що до найближчого відділення не можна під’їхати, бо тепер поряд військова частина, тому дорога перекрита.

Читайте також: Склад, казарма, госпіталь, майстерня. Як окупований Луганськ перетворюється на військову базу росіян

Далі один з пасажирів помічає інсталяцію зі словами “Я люблю Луганськ” та згадує Красноярськ.  Приїжджі чоловіки помічають сквер “Молодої гвардії” (він же — “30-річчя утворення ВЛКСМ”) та питають у таксиста, що це. Далі чоловіки перелічують назви парків, які є в їх місті: парк Горького та Гагаріна. Зауважимо, що обидва такі парки є в Красноярську. Тому можемо припустити, що хоча б один з пасажирів з цього міста.

Водій додає, що парки Горького є у кожному місті. Один з пасажирів дивується, що в Луганську теж є місце з такою назвою і заявляє “Бачите, нас багато що пов’язує”.

Далі автомобіль з окупантами прямує в сауну.

Як повідомляла Реальна Газета, на тимчасово окупованих територіях України правоохоронці фіксують стрімке зростання злочинності – зокрема вбивств та крадіжки транспорту. Значну частину злочинів скоюють російські військові, які втекли з позиції.

Залишити відповідь