Понад тисячу дітей, яких росіяни депортували з України, передали в російські родини під “тимчасову опіку”, — ЗМІ

Понад тисячу дітей, яких росіяни депортували з України, передали в російські родини під “тимчасову опіку”, — ЗМІ

У російські родини під так звану “тимчасову опіку” передали 1184 дитини. Проте офіційно російська влада заявляла, що в російських сім’ях опинилися лише 380 дітей.

Про це пише видання “Важливі історії”.

Наразі статус цих дітей невідомий. Це могли бути діти з дитячих будинків чи діти, чиїх батьків вбили під час повномасштабного вторгнення. Також невідомо, що сталося з цими дітьми потім. “Тимчасова опіка” оформлюється на строк від 6 до 8 місяців, після чого дитину треба або повернути в дитячий будинок, або оформити постійну опіку. Крім того, частина з таких дітей могла в’їхати до РФ  зі своїми російськими родичами.

За відкритими джерелами журналістам вдалося встановити місцезнаходження 290 дітей із України у 23 регіонах Росії. Найбільше дітей – 47 осіб – перебувають у Новосибірській області. Як мінімум 30 опинилися в Московській області, 25 – у Калузькій, 24 – у Нижегородській. Ще 21 депортована дитина живе у родинах Ямало-Ненецького автономного округу, 20 – у Ленінградській області.

Як повідомляла Реальна Газета, лише за офіційними даними окупанти вивезли до РФ понад 19 тисяч дітей. За повідомленнями російських джерел кількість «врятованих» дітей сягає 744 тисяч.

Залишити відповідь