Понад 500 днів російського полону. Голова ОБСЄ закликав звільнити своїх співробітників, яких утримують в Донецьку та Луганську

Понад 500 днів російського полону. Голова ОБСЄ закликав звільнити своїх співробітників, яких утримують в Донецьку та Луганську

Голова ОБСЄ Буджар Османі та Генеральний секретар Гельга Марія Шмід закликали негайно звільнити трьох українських працівників ОБСЄ, яких у квітні минулого року незаконно затримали в окупованих Луганську та Донецьку. Співробітники ОБСЄ перебувають в російському полоні понад 500 днів.

Про це повідомила пресслужба ОБСЄ.

“Працівників ОБСЄ не повинні затримувати або утримувати в арешті через роботу, яку вони виконують в межах свого мандату. Ці утримання — це жорстокий акт та явне порушення їхніх прав”, — заявив Голова Османі та закликав негайно звільнити бранців.

Троє працівників ОБСЄ, про яке йде мова — Вадим Голда, Максим Петров та Дмитро Шабанов. Їх затримали в Луганську в Донецьку в квітні минулого року, де ті жили і працювали.

“Пройшло понад 500 днів страшних страждань — передусім для наших утриманих українських працівників, а також для їхніх родин та близьких. Це повинно припинитися зараз. Кожен день, що минає, — це ще один надто довгий день”, — сказала Генеральний секретар Шмід.

В повідомленні підкреслюється, що всі троє співробітників міжнародної місії виконували свої офіційні обов’язки, як це передбачено всіма 57 учасниками ОБСЄ.

“Ми не заощаджуємо зусиль і продовжимо використовувати кожен канал та можливість для забезпечення їхнього звільнення, поки наші колеги не будуть вільними”, — наголосила секретар ОБСЄ.

У вересні 2022 року Максим Петров та Дмитро Шабанов були “засуджені” до 13 років в’язниці в результаті так званих “судових процедур”.

Нагадаємо, Максим Петров, який працював в ОБСЄ перекладачем, вже відзначив у неволі день народження.

Залишити відповідь