По 12 годин на добу. Енергетики розказали найбільш ймовірний сценарій відключень світла взимку

По 12 годин на добу. Енергетики розказали найбільш ймовірний сценарій відключень світла взимку

Базовий прогноз енергетиків цієї зими: світла може не бути по 12 годин. Але ситуація може як погіршитися, так і покращитися.

Про це в інтерв’ю Delo.ua розказав генеральний директор директора енергетичної компанії Yasno Сергій Коваленко.

За його словами, поки рано для точних прогнозів. Їх можна буде зробити наприкінці серпня. Спочатку необхідно спрогнозувати дефіцит, а також знати, якими будуть ймовірне споживання та генерація.

Восени ситуація покращиться, бо з ремонту вийде частина енергоблоків АЕС. Проте росіяни продовжать обстріли, і це вплине на генерацію.

“Мій базовий прогноз – в енергосистемі буде дефіцит в районі 30-35%. Що це означає для споживачів? Якщо заживлять критичну інфраструктуру і вже потім залишки розподілятимуть залишки, то для споживачів дефіцит складе 50%. Тобто базовий прогноз — 12 годин без світла”, — сказав Коваленко.

За його словами, ситуація можу бути гіршою, якщо не відновлять зруйновані потужності та не буде домовленості про імпорт. Але також ситуацію може і покращиться, якщо відновлять все заплановане і температура буде сприятлива.

Як повідомляла Реальна Газета, глава “Укренерго” Володимир Кудрицький заявив, що найближчим часом у прифронтових населених пунктах перестануть відключати електроенергію.

Залишити відповідь