Після обстрілу амікаопровіду РФ почала ширити фейк про “токсичну хмару”

Після обстрілу амікаопровіду РФ почала ширити фейк про “токсичну хмару”

Російська армія двічі обстріляла аміакопровід в Харківській області і заявила, що там стався витік аміаку, і що піднялася “токсична хмара”.

Про це інформує Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Фейк про “отруйну хмар” поширили російські пропагандисти та канали “Z-воєнкорів”. Вони опублікували відео на якому зображено “наслідки” обстрілу трубопроводу Тольятті – Одеса.

“Той, хто перебуває в цій хмарі без протигазу та загальновійськового захисного комплекту, загине практично напевно. Це діє як на людини, а й у тварин, на рослини. Думаю, перший дощ його інактивує: перетворить на нашатирний спирт за взаємодії з водою. Звичайно, це екологічна катастрофа”, — стверджують пропагнадисти.

Однак, за словами очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова, насправді сталася розгерметизація трубопроводу з аміаком у Куп’янському районі через російський обстріл. І газу не сталося — спрацював запобіжний клапан.

“Станом на 22:29 6 червня загрози розповсюдження небезпечних речовин у Куп’янській громаді немає. Продовжуємо моніторити рівень забруднення, ситуація контрольована”, – заявив начальник області.

Як повідомляла Реальна Газета, ввечері 6 червня російські окупанти вдруге обстріляли аміакопровід у Куп’янському районі, а пізніше заявили, що це ніби зробила Україна.

Залишити відповідь