Переселенцям з інвалідністю пообіцяли виплати, навіть якщо їх заяву не встигнули розглянути

Переселенцям з інвалідністю пообіцяли виплати, навіть якщо їх заяву не встигнули розглянути

Переселенці, у яких є інвалідність, отримають свої виплати з березня, навіть якщо їх заяву опрацюють пізніше у травні.

Про це повідомили у пресслужбі Урядового порталу.

“З 1 березня деяким категоріям ВПО, які отримували допомогу протягом року або двох, її продовжили ще на 6 місяців. Близько 535 тисяч внутрішніх переселенців отримали автоматичне продовження виплат”, — йдеться у повідомленні.

Виплати отримають особи з інвалідністю 1 та 2 груп, а також пенсіонери, розмір пенсій яких не перевищує 9444 грн.

За словами голови Мінреінтеграції Ірини Верещук, люди, які мають 1 та 2 групи інвалідності, отримають свої виплати ВПО з березня, навіть якщо у них талон у ЦНАП у травні.

Інші ВПО, які не входять до ці категорії, повинні були подати відповідні заяви до органів соціального захисту населення або ЦНАПів.

“Тому 196 тисяч сімей ВПО вже звернулися до управління соціального захисту із заявою про продовження виплати допомоги. З них протягом березня було опрацьовано та призначено виплати для 98 тисяч сімей (особистих рахунків), тобто 181 тисяч осіб”, — зазначили у відомстві.

Інші звернення про продовження виплат від ВПО ще опрацьовуються в управліннях соціального захисту. У разі перепризначення допомоги за цими заявами одержувачам у квітні нарахують виплати одразу за 2 місяці.

Як повідомляла Реальна Газета, пенсіонери, які записалися на проходження відеоідентифікації у березні, але не встигли цього зробити, все одно отримають виплати за квітень, а відеопідтвердження пройдуть у порядку черги.

Залишити відповідь