Переселенка поскаржилася на бібліотеку у Тернополі, де відмовилися обслуговувати її дитину. У закладі відповіли

Переселенка поскаржилася на бібліотеку у Тернополі, де відмовилися обслуговувати її дитину. У закладі відповіли

Переселенка Катерина Посохова заявила, що зіткнулася з дискримінацією в Тернопільській обласній дитячій бібліотеці — її сину Святославу відмовилися безплатно видавати книги і стали вимагати грошову заставу. Вимогу супроводили коментарем, що дитина нібито  “можете написати “слава Росії”.

Про ситуацію у бібліотеці Катерина Прохорова, колишня журналістка Нового каналу, написала у себе у Facebook 17 квітня.

За її словами, її син понад два роки її син ходив у Тернополі до міської бібліотеки біля школи, проте коли родина звернулася до обласної бібліотеки, з’ясувалося, що дитина “не своя”.

“А які можуть бути книги для не своїх? За дві обрані книги (старенькі і в ганебному стані) на абонементі нам виставили рахунок у 600 грн. Така типу застава, бо довіри до нас нема. Ми щиро здивувалися. На що почули оце все про “можете написати “слава росії”, “такі, як ви, вже багато книг у нас потягли”. Але ж які ми? Офіційно зареєстровані в місті, працюємо, навчаємось – дитина в місцевій школі, має відмінні успіхи. Сказати, що Свят засмутився, – це нічого не сказати. При нас видають дітям книги без проблем, але не йому”, – написала Посохова.

Після розмови з адміністрацією бібліотеки, книги видали “на загальних засадах”, але коли їх повертали, працівники бібліотеки попередили, що більше видавати безкоштовно не будуть.

“Далі знову тривала розмова з директоркою, її заступницею. Знову чуємо всі догми світу про переселенців, яким не можна довіряти, хоч скільки б вони жили в Тернополі. Намагаюся спокійно апелювати до Конституції, де всі громадяни рівні тощо. У відповідь – або платіть, або йдіть, або поліцію викликаємо”, – написала Катерина Посохова.

Інститут масової інформації поспілкувався з працівниками бібліотеки. Директорка Надія Новіцька підтвердила, що у бібліотеці дійсно можна взяти під заставу. Але така практика діє як для переселенців, так і для місцевих жителів. Під заставу видають або дорогі книги, або ті, яких у наявності мало. Сума застави – вартість книги.

Також Надія Новіцька зазначила, що суму в 600 гривень, про яку написала мати дитини, ніхто не називав.

“Звідки взялася сума в 600 грн, про яку написано у фейсбуці, ми не знаємо. Ми її не називали. Бо як можна називати суму, якщо люди ще не обрали книжки? Зрештою, гляньте у відділі: тут навіть немає аж таких дорогих книжок, бо це відділ для 1–4 класів. До того ж що першого разу, що другого книжки родина взяла без застави”, – пояснює директорка.

На формулярі дитини дійсно є напис “Книги видаємо під заставу”. У бібліотеці стверджують, що це типовий напис, який роблять, коли ознайомили батьків з умовами користування бібліотекою.

Дискримінаційні заяви дійсно звучали по відношенню до дитини.

“Моя заступниця мала необережність цей факт озвучити й сказати, що в нас і такі випадки бувають. У нас знищують книжки, нам треба мати якось за що компенсувати потім ті витрати. І вона це озвучила і пошкодувала, що таке сказала. І тут вони оце підхопили й почали писати: “Вони сказали, що, може, ваша дитина це напише”, – зазначила директорка.

Вона стверджує, що проведе з працівниками виховну роботу.

Як повідомляла Реальна Газета, школярі та студенти, які здобули освіту на тимчасово окупованій території, зможуть підтвердити свої навички та вміння на підконтрольній території України.

Залишити відповідь