Пенсіонери на окупованій території не мають доступу до пенсій. Як поновити виплати

Пенсіонери на окупованій території не мають доступу до пенсій. Як поновити виплати

Пенсіонери, які зараз перебувають на окупованій території, в які раніше отримували виплати через “Укрпошту”, зараз не мають можливості отримувати свої гроші. Проте вони можуть поновити виплати, коли виберуться на підконтрольну територію.

Як діяти у ситуації припинення виплат, розповіли в громадській правозахисній організації “Донбас-SOS”.

Там нагадали, що “Укрпошта” втратила технічну можливість доставляти пенсії на окуповані території, законодавством було передбачено автоматичне відкриття рахунків таким пенсіонерам в Ощадбанку. На ці рахунки продовжувала нараховуватись пенсія.

Якщо пенсіонер не звернувся протягом 6 місяців до Пенсійного фонду чи банку, зараховані на рахунки кошти були повернені Пенсійному фонду України. Частіше за все, пенсіонери не мають можливості звернутися до ПФ чи банку, перебуваючи в окупації. Тому виплати було припинено, а зараховані на відкриті рахунки кошти повернуто до ПФУ.

Як поновити виплати

Звернутися із заявою про поновлення виплати пенсії до органу Пенсійного фонду, в якому пенсіонер перебуває на обліку.

Заяву можна надіслати в електронному вигляді через Електронний портал Пенсійного фонду України. До заяви необхідно надати реквізити банківського рахунку для зарахування виплат (зверніть увагу, не номер карти, а реквізити рахунку). Для цього попередньо потрібно відкрити такий рахунок в банку.

Якщо у пенсіонера є можливість авторизуватись на Порталі ПФУ з використанням Дія.Підпис (Дія ID), додатково проходити відеоідентифікацію не потрібно. Якщо ж авторизація на Порталі відбувається іншим способом, додатково до поданої заяви пенсіонер має пройти процедуру встановлення особи у режимі відеоконференцзв’язку. На жаль, порядок відеоконференцзв’язку досі не прийнято, тому ця процедура не працює.

Таким чином, на практиці, якщо у пенсіонера відсутній Дія.Підпис, поновити виплати, перебуваючи на ТОТ, неможливо.

Очікуємо прийняття порядку встановлення особи шляхом відеоконференцзв’язку та нагадуємо Пенсійний фонд України про важливість затвердження порядку в найкоротші строки.

Раніше Реальна Газета розповідала, як авторизуватися у застосунку “Ощадбанка” на окупованій території, де нема зв’язку українських мобільних операторів.

Залишити відповідь