Пенсіонерам в окупації хочуть спростити процедуру ідентифікації, щоб вони не втратили пенсії, — ЗМІ

Пенсіонерам в окупації хочуть спростити процедуру ідентифікації, щоб вони не втратили пенсії, — ЗМІ

Аби пенсіонери, які залишилися в окупації та не мають змогу пройти фізичну ідентифікацію, не втратили пенсії, Міністерство соціальної політики України розробило проєкт документа, який спростить цю процедуру.

Про це повідомляє видання “Новини Донбасу”.

Документ має внести зміни до постанови Кабміну щодо верифікації та фізичної ідентифікації пенсіонерів з окупованих територій.

Пропонується продовжити терміни верифікації на півроку, а також надати можливість проходити ідентифікацію в електронному вигляді: через авторизацію в особистому кабінеті на порталі електронних послуг Пенсійного фонду за допомогою Дія.Підписи. Електронний підпис можна створити за допомогою мобільного додатку Єдиного державного порталу електронних послуг “Дія”.

Обговорюється ще один варіант — щоб співробітники Пенсійного фонду або “Ощадбанку” поговорили з пенсіонером в режимі відеоконференції, щоб людина могла показати документи.

Щодо переселенців, які переїхали за кордон, то їхнє тимчасове місце проживання має підтвердити консульська установа у порядку, визначеному Пенсійним фондом, узгодженим з Мінсоцполітики та МЗС.

Як повідомляла Реальна Газета, термін ідентифікації в “Ощадбанку” отримувачів пенсій продовжено до кінця січня 2024 року, а отримувачі виплат ВПО взагалі не мають проходити ідентифікацію.

В “Ощадбанку” заявили, що повернення перевірок пов’язане із закінченням карантину.

Залишити відповідь