Жителі окупованої території не втратять українське громадянство попри заяви РФ, — МЗС

Жителі окупованої території не втратять українське громадянство попри заяви РФ, — МЗС

Навіть якщо житель окупованої Росією території отримає російський паспорт, це не означатиме втрату українського громадянства, попри заяви РФ.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ.

“Закон Держдуми Росії грубо порушує законодавство України та норми міжнародного права. Він є нікчемним та не несе правових наслідків. Українські громадяни, які мешкають на тимчасово окупованих територіях, зберігатимуть громадянство України попри російське законодавство”, — йдеться у повідомленні.

Там нагадали, що в РФ ухвалила закон, відповідно до якого українці, отримуючи паспорт РФ, можуть автоматично вийти з українського громадянства. Проте в Україні подібні заяви ігноруватимусь. Вийти з українського громадянства можна лише за українськими законами.

“Всі власники українських паспортів, які не пройшли передбачену українським законодавством процедуру виходу з громадянства, залишаються громадянами України та можуть розраховувати на захист Української держави в рамках Конституції та законів України”, – підкреслюється у повідомленні.

МЗС зазначає, що у такий спосіб РФ намагається легітимізувати спробу анексії захоплених українських територій та незаконну паспортизацію їхніх мешканців.

Як повідомляла Реальна Газета, в РФ похвалилися тим, що спростили процедуру отримання російських паспортів та виходу з українського громадянства.

Залишити відповідь