В ОП пояснили, чому Верещук та Лубінець дали протилежні поради щодо отримання російських паспортів в окупації

В ОП пояснили, чому Верещук та Лубінець дали протилежні поради щодо отримання російських паспортів в окупації

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк пояснив, що і омбудсмен Дмитро Лубінець, який закликав жителів окупованої території отримувати українські паспорти, і міністерка Ірина Верещук, яка радила протилежне, праві по-своєму.

Про це Подоляк розповів в інтерв’ю виданню “Бабель”.

Він підкреслив, що РФ використовує примусову паспортизацію для психологічного впливу і одночасно — для збору персональних даних для посилення контролю за жителями. Крім того, примусову паспортизацію РФ використовує, щоб формалізувати «законну» можливість мобілізації жителі окупованої території.

“Україна як держава, зрозуміло, не може і не радитиме брати громадянство окупанта. Це абсолютний нонсенс. Однак є нюанс. Якщо стоїть питання життя і смерті, то людина має зробити все, щоб урятувати своє життя”, — зазначив Подоляк.

Він додав, що і Лубінець та Верещук мають рацію. Омбудсмен казав, що російський паспорт варто брати в крайньому разі, що зберегти життя. А міністерка радить не брати російські документи та не допомагати їм.

“Смерть чи зростання кількості українських полонених у російських підвалах точно не найкраще рішення. Головне — не проявляти ініціативи й не брати участі в політичних заходах, псевдореферендумах та іншому пособництві окупантам”, — додав радник глави Офісу президента.

Він запевнив, що після звільнення територій буде процедура обнулення паспортів, і вся охочі зможуть нею скористатися.

Як повідомляла Реальна Газета, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в ефірі телемарафону порадив українцям, які зараз живуть в окупації, брати російські паспорти, щоб вижити.

Віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук наступного дня заявила, що російські паспорти та співпрацювати з ворогом не можна. Проте обидва чиновники зійшлися на тому, що кращим варіантом буде виїхати з окупованої території.

Залишити відповідь