Очільнику “ЛНР” Пасічнику дали 12 років позбавлення волі, але заочно

Очільнику “ЛНР” Пасічнику дали 12 років позбавлення волі, але заочно

Суд заочно засудив голову угруповання “ЛНР” Леоніда Пасічника до 12 років позбавлення волі з конфіскацією.

Про це повідомили у пресслужбі Служби безпеки України.

У голови угрупування Пасічника мають конфіскувати все майно, а також заборонили на 13 років обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах влади, установах, підприємствах та організаціях.

За матеріалами справи, напередодні 24 лютого 2022 року Пасічник підписав так званий «договір про дружбу, співпрацю та взаємодопомогу» між фейковою «ЛНР» і РФ. Надалі Кремль використав такі рішення як формальний привід для початку повномасштабного вторгнення на територію України.

Крім того, Пасічник організовував фейковий референдум про приєднання тимчасово окупованої частини Луганщини до Росії. Отримавши “намальовані” результати, очільник угруповання підписав із Путіним “угоду про входження регіону” до складу РФ. А вже після цього Леонід Пасічник організував участь тимчасово захоплених громад у російських “виборах до законодавчих органів влади”.

На підставі зібраних слідчими Служби безпеки доказів суд визнав Пасічника винним за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність та недоторканність України, вчинене за попередньою змовою групою осіб);
  • ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

Термін відбування покарання почне обчислюватися з моменту фактичного затримання Пасічника.

Як повідомляла Реальна Газета, до списку санкцій, запроваджених Євросоюзом, потрапив пропагандист з Луганська Родіон Мірошник, який зараз є “послом з особливих доручень МЗС РФ щодо злочинів київського режиму”.

Залишити відповідь