На окупованій території школярам підготували урок з історії, де не згадується Україна

На окупованій території школярам підготували урок з історії, де не згадується Україна

На окупованих територіях збираються провести урок “Розмови про важливе”, на якому буде інформація про Луганську, Донецьку, Херсонську і Запорізьку області, але без згадки України.

Про це повідомляє видання “Агентство”.

Урок називається “Від південних полів до полярного краю”. На ньому покажуть два відео. Одне призначене для учнів 5-11 класів. Мова у ньому про історію окупованих з 2022 року територій України.

На початку відео закадровий голос повідомляє дітям, що “сьогодні вся Росія включена у відновлення та підтримку історичних земель”, а потім надає історичну довідку. Час після розпаду СРСР він описує як економічну кризу, при цьому Донецьку та Луганську області називає «ДНР» та «ЛНР». У ролику стверджується, що в період між кризою 90-х та початком війни «ситуацію вдалося відновити», проте про Україну при цьому не згадується.

“30 років тому всі країни колишнього Радянського Союзу переживали сильну економічну кризу. У ЛНР кожне друге підприємство як не приносило доходу, а працювало на збиток. А в ДНР закривали шахти та заводи, багато людей залишилося без роботи. Згодом ситуацію вдалося відновити, проте військовий конфлікт знову завдав серйозного удару по регіонах. Багато підприємств було знищено. Сьогодні після возз’єднання з Росією регіони отримують підтримку з усієї країни <…>”, — повідомляє голос.

У другому відео, яке покажуть школярам з 1 по 11 клас, розповідається лише про регіони, де вони проживають. У відео для Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізьких областей, а також Криму ведучий повідомить дітей про проблеми анексованих регіонів у 90-х і про те, як Росія відновлює їх зараз. Про період між цими подіями, а також про Україну у другому ролику не згадується.

Як повідомляла Реальна Газета, школярі на окупованій частині Луганської області піддаються ідеологічній обробці: їх змушують повірити, що Росія тут назавжди, проводять уроки патріотичного виховання та у понеділок змушують слухати гімн РФ. Зокрема, таке відбувається в окупованому Старобільську.

Залишити відповідь