“Мобіки” із Мордовії скаржаться, що їх відправляють штурмувати укріплення ЗСУ на Луганщині

“Мобіки” із Мордовії скаржаться, що їх відправляють штурмувати укріплення ЗСУ на Луганщині

Мобілізовані росіяни із Марій Ел та Мордовії поскаржилися, що їх відправляють штурмувати позиції ЗСУ в Луганській області, але там вони гинуть.

Відеозвернення росіян опубліковано в соціальних мережах.

На відео семеро людей із закритими обличчями у військовій формі розповіли, що вони з третього взводу окремої розвідроти, яка формувалася під Ульяновськом. Наприкінці січня їх привезли до зони бойових дій та розформували після понесених втрат.

“Нашу роту розформували, 40 людей відправили для допомоги Луганському ополченню в розвідроту, місто Новодружеськ”, — пояснили люди на відео.

Вони поскаржилися, що знаходяться на передній лінії оборони та штурмують українські позиції, хоча вони не штурмовики, а розвідники. За їх словами, присутні на відео люди — це все, що лишилося від їх взводу. Інші або вбити, або поранені, або зараз знаходяться на штурмі.

 Родичі “мобіків” розказали російському виданню “НеМосква”, що розвідників відправляють на штурм позицій ЗСУ по 8-10 людей, з яких частина не повертається. Так, 1 березня з 8 повернулися лише 3. З поля боя вдалося забрати лише одного загиблого. Мобілізовані вже прощаються зі своїми родичами.

Дружини та матері “мобіків” поскаржилися, що не можуть дізнатися долю тих, хто зник без вісти — військове командування нічого їм не відповідає, посилаючись на “військову таємницю”.

Як повідомляла Реальна Газета, мобілізовані з Іркутська, які знаходилися на території окупованої Донеччини, теж записували відео зі скаргами. Згодом вияснилося, що майже всі вони загинули.

Залишити відповідь