Міжнароднийкримінальний суд видав ордери на арешт Шойгу та Герасимова

Міжнароднийкримінальний суд видав ордери на арешт Шойгу та Герасимова

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт колишнього міністра оборони РФ Сергія Шойгу та начальника генштабу РФ Валерія Герасимова.

Про це повідомляє пресслужба МКС.

Ордери пов’язані з війною в Україні за передбачувані міжнародні злочини, скоєні з 10 жовтня 2022 року до 9 березня 2023 року.

“Є достатні підстави вважати, що вони несуть індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезгадані злочини”, — йдеться у повідомленні.

Палата попереднього виробництва визнала, що є розумні підстави вважати, що обидва підозрювані відповідають за ракетні удари, завдані ЗС РФ по українській електротехнічній інфраструктурі. Протягом цього періоду російськими окупантами було завдано великої кількості ударів по численних електростанціях та підстанціях у багатьох місцях на території України.

“З огляду на те, що основні фактичні твердження належним чином підкріплені доказами та іншими відповідними матеріалами, представленими на даному етапі розгляду звинуваченням, Палата визнала, що вимог закону дотримано для видачі ордерів на арешт”, — йдеться у повідомленні.

Як повідомляла Реальна Газета, Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародні ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх звинувачують в незаконній депортації населення та дітей з території України до Росії.

Залишити відповідь