Журналісти розповіли, що відбувається на кладовищі під Луганськом, де ховають загиблих “вагнерівців”

Журналісти розповіли, що відбувається на кладовищі під Луганськом, де ховають загиблих “вагнерівців”

На окупованій Луганщині та в Росії продовжують знаходити масові поховання “вагнерівців”

На території окупованої Луганської області та деяких регіонах Росії знайшли такі ж масові поховання найманців “вагнерівців”, частина з яких були звільнені з колоній, але були ліквідовані в Україні.

Про це повідомляє ВВС.

Загалом в семи масових похованнях знайшли щонайменше 995 могил, частина за яких належить в’язням, які ще мали відбувати покарання. Родичі 42 похованих не знали про загибель своїх близьких, проте вже кілька місяців безуспішно намагалися з ними зв’язатися.

Раніше журналісти повідомляли про масові поховання “вагнерівців”, в тому числі, під Луганськом. Зараз знайшли ще 2 таких поховання. Вони розташовані на Гусинобродському цвинтарі Новосибірська та на Олександрівському цвинтарі біля Іркутська.

Деякі родичі загиблих, з якими поспілкувалися журналісти, заявили, що шукали своїх рідних, проте в ПВК заявляли, що вони живі. На Гусинобродському цвинтарі Новосибірська є окрема ділянка з 69 свіжими могилами. На кожній з них лежить вінок із червоно-чорно-жовтою емблемою, як на нашивках та прапорах ПВК “Вагнер”. На Олександрівському цвинтарі в Іркутську є не менше 40 могил найманців. На обидвох кладовищах “вагнерівців” ховають на окремих ділянках.

Журналісти знайшли дані 52 чоловіків, чиї імена збігаються з іменами на могильних табличках в Новосибірську. Більшість з цих чоловіків відбували покарання в тюрмах. Проте є ті, хто вирішив стати найманцем країни-агресора.

Біля окупованого Луганська поховані колишні в’язні, які раніше здійснили особливо тяжкі злочини. В лютому там було 42 могили “вагнерівців”. З того часу на цьому цвинтарі з’явилося ще 36 могил.

Виходячи з даних ФСВП, “Медіазона” дійшла висновку, що тільки у вересні та жовтні 2022 року за участю ПВК “Вагнер” на війну відправили близько 23 тисяч ув’язнених російських колоній. За даними США, цифра сягає 40 тисяч.

Як повідомляла Реальна Газета, біля окупованого Луганська в селищі Кіровка знайшли нові поховання людей, які могли воювати в складі ПВК “Вагнер”. Журналістам вдалося поспілкуватися з родичами декого із загиблих: вони не знали про смерть найманців.

Залишити відповідь