Недалеко від Луганська знайшли свіжі могили, які можуть належати “вагнерівцям”, звільненим з колоній

Недалеко від Луганська знайшли свіжі могили, які можуть належати “вагнерівцям”, звільненим з колоній

Біля окупованого Луганська в селищі Кіровка знайшли нові поховання людей, які могли воювати в складі ПВК “Вагнер”. Журналістам вдалося поспілкуватися з родичами декого із загиблих: вони не знали про смерть найманців.

Про це повідомляє Російська служба ВВС.

На початку лютого на цвинтарі біля седа Кіровка знайшли 42 свіжі могили, які ніхто не відвідував. Судячи з табличок на хрестах, всі поховані були чоловіками. Їх імена місцевим були не знайомі. Небайдужі містяни сфотографувати ці таблички та почали шукати родичів, які могли навіть не знати про загибель військових.

Пізніше журналісти з відкритих джерел знайшли згадки про 37 чоловіків, чиї імена збігаються з написами на могильних табличках. Більшість з них були росіянами. На сайтах російських судів викладено судові вироки щодо 20 осіб, які є повними тезками похованих у Луганську. Усі вони мали зараз відбувати покарання у місцях позбавлення волі.

Мати одного із чоловіків, похованих під Луганськом, розповіла журналістам, що її син сидів у в’язниці, а потім уклав контракт з “ПВК Вагнер”.

“Потім він у госпіталь потрапив, був поранений, але не сильно – уламок в ікру потрапив. Інші люди його в госпіталі теж бачили, говорили нічого страшного. Останній раз син виходив на зв’язок 18 вересня. А на табличці з цвинтаря стоїть дата загибелі 15 вересня Як це так, нічого не сходиться? —сказала жінка.

Інші родичі загиблих розповідають схожі історії: їх близькі були ув’язненими, які погодилися поїхати воювати у складі “ПВК Вагнер”. З колонії вони виїхали наприкінці серпня, якийсь час виходили на зв’язок, але у жовтні зникли. З ПВК чи з МО РФ з родичами ніхто не зв’язувався.

У службі виконання покарань на письмовий запит однієї з матерів відповіли, що ув’язнений “убув в інший територіальний орган ФСВП Росії на підставі наряду”.

Зазначається, що знайдене під Луганськом поховання — вже третє, де знаходять могили тих, хто сидів у колоніях РФ, а потім погодився іти воювати у складі “ПВК Вагнер” в Україну. Одне з таких поховань знаходиться у в станиці Бакинська Краснодарського краю. Ще одне подібне поховання знайшли жителі підмосковного селища Фряново.

Бі-бі-сі спільно з “Медіазоною” та волонтерами вдалося точно встановити імена 820 убитих ув’язнених. 600 із них загинули за останні три місяці. Проте наразі неможливо встановити, скільки російських в’язнів загинули в Україні.

Як повідомляла Реальна Газета, 9 лютого власник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин заявив, що підконтрольні йому бойовики припинили вербування ув’язнених у колоніях і в’язницях Росії.

Тепер цим займається Міністерство Оборони РФ.

Залишити відповідь