Переселенці можуть отримати додаткову грошову допомогу від ООН. Як подати заявку

Переселенці можуть отримати додаткову грошову допомогу від ООН. Як подати заявку

Починаючи від 18 квітня переселенці та українці, які повернулися з-за кордону, можуть отримати грошову допомогу від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

Про це повідомляє “Право на захист”.

На грошову допомогу можуть розраховувати переселенці та українці, які повернулися з-за кордону, чи просто постраждали від війни. Проте раніше вони не отримували допомогу від міжнародних організацій. Ще одна важлива умова — родинний дохід, менший за 5400 грн на особу.

На допомогу можуть розраховувати люди з наступних категорій:

 • переселенці, які перемістилися після 24.02.22,
 • особи, що не переміщувалися після 24.02.2022, але постраждали від воєнних дій у таких в таких областях, як Дніпропетровська, Полтавська, Одеська, Запорізька, Кіровоградська, Черкаська, Харківська, Чернігівська, Сумська, Миколаївська та Херсонська (перелік може бути доповнений);
 • люди, що через воєнні дії були вимушені залишити свої домівки, але повернулися до постійного місця проживання (зокрема, і з-за кордону).

Також для всіх трьох категорій людей є обов‘язкові критерії:

 • родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
 • родина, яку очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
 • родина з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають: інвалідність, хронічні захворювання. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
 • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Всі зазначені критерії, за можливістю, мають бути документально підтверджені.

Допомога оформлюється очно в одному з пунктів реєстрації БФ «Право на захист». Туди треба принести наступні документи на всіх членів родини:

 • податковий номер;
 • національний паспорт або інші документи, що посвідчують особу;
 • довідка ВПО (за наявності);
 • банківська картка головного заявника (картки “єДопомога” не підходять!);
 • свідоцтво про народження дітей (за наявності);
 • документ, що посвідчує законну опіку над дитиною (за наявності);
 • посвідчення/медична довідка в разі інвалідності або хронічного захворювання (за наявності).

Якщо людина вже отримувала допомогу за цією програмою, то ще одну допомогу вона отримати не може.

Є декілька варіантів того, яку суму можна отримати.

Якщо людина зареєструвалася після 9 січня 2023 року, то вона отримає виплати за 3 місяці: 2220 гривень на кожну особу.

Якщо людина зареєструвалася у період з 1 вересня 2022 року по 16 грудня 2022 року, то отримає виплати за 6 місяців по 2220 гривень на кожну особу, але двома траншами.

Ті, хто реєструвався на грошову допомогу до 1 вересня 2022 року, отримають виплату за 3 місяці.

Гроші можна отримати на банківський рахунок через фінансову установу Rapyd.  Через Western Union для тих сімей, які не мають банківського рахунку. Чи в будь-якому відділенні банків-партнерів.

Особи, які вже надали свої дані для включення у програму грошової допомоги від УВКБ ООН, отримають свої виплати за умови, що вони не отримували багатоцільову грошову допомогу від іншої організації, наприклад: Всесвітня Продовольча Програма (WFP), Kарітас, UNICEF, Норвезька рада біженців (NRC).

Як повідомляла Реальна Газета, переселенці, які зараз перебувають за кордоном, можуть отримувати свої пенсії міжнародним платежем через “Укрпошту”.

Залишити відповідь