Затриманого у Франції бойовика «ДНР» звинувачують у катуванні. Фото: Руслан Кравченко
Франція арештувала бойовика так званої «ДНР», якого звинувачують у катуванні людей у донецькій «Ізоляції»
У Франції затримали громадянина України, якого підозрюють у катуваннях в незаконій російській тюрмі «Ізоляція» в окупованому Донецьку.
Про це повідомив генпрокурор України Руслан Кравченко.
Як зазначив посадовець, у 2017-2019 роках чоловік добровільно співпрацював із так званим «міністерством державної безпеки ДНР».
За словами колишніх бранців, він був помічником керівника незаконної тюрми. Зокрема він брав участь у катуваннях ув’язнених, жорстоко з ними поводився, чинив психологічний тиск, змушував давати зізнання та принижував людей.
Наразі встановлено щонайменше дев’ятьох потерпілих, додав Кравченко.
Коли у 2021 році в Україні завершили розслідування і передали справу до суду, зловмисник втік до Франції та спробував отримати там статус біженця, натомість французькі правоохоронці відкрили власне кримінальне провадження.
У результаті спільної роботи українських та французьких правоохоронців чоловіка затримали. У Франції його взяли під варту та висунули обвинувачення у воєнних злочинах і злочинах проти людяності.
Розслідування наразі здійснюється під керівництвом слідчого судді спеціалізованого підрозділу Паризького суду.
«Це вже другий випадок затримання за кордоном осіб, причетних до вчинення воєнних злочинів в Україні. Першим став вирок у Фінляндії бойовику російських збройних формувань, якого засудили до довічного ув’язнення. Апеляційний розгляд цього рішення наразі знаходиться на завершальній стадії», – написав генпрокурор, згадавши вирок росіянину Воїславу Тордену, також відомому як Ян Петровський.

Читайте також
Журналіст Асєєв розказав, як в Києві заарештовували колишнього начальника донецької катівні ”Ізоляція”
Нагадаємо, у січні 2024 року суд у Києві оголосив вирок колишньому керівнику катівні "Ізоляція" Денису Куликовському, присудивши йому 15 років в'язниці з конфіскацією майна.
- 0

