Путіну в Маріуполі розповіли, що “ЗСУ били по будинках”. Пояснюємо, чому це відверта брехня

Путіну в Маріуполі розповіли, що “ЗСУ били по будинках”. Пояснюємо, чому це відверта брехня

Під час візиту російського президента в окупований Маріуполь віцепрем’єр РФ Марат Хуснуллін заявив російському диктатору, що це ЗСУ під час відступу з міста били прямим наведенням по житлових будинках. Це не відповідає реальності є відвертим пропагандистським фейком, мета якого — виправдати російські воєнні злочини в Україні.

Реальна Газета розбирає, що не так з цим меседжем.

“Спеціально, вони просто руйнували, підходили, руйнували все навколо”, — стверджував Хуснуллін.

За його словами, з напрямку, звідти атакували росіяни, нібито немає руйнувань. А там, де відступали ЗСУ нібито є. Це твердження не відповідає дійсності, бо ЗСУ не відступали з Маріуполя, а відходили на завод “Азовсталь”, який згодом росіяни почали атакувати авіабомбами.

Путіну в Маріуполі розповіли, що “ЗСУ били по будинках”. Пояснюємо, чому це відверта брехня

“Брехнею про “нацистів” із ЗСУ пропагандисти намагаються демонізувати українців та виправдати своє вторгнення. Росіяни підмінюють поняття, називаючи окупацію «звільненням»”, — пише з цього приводу Центр протидії дезінформації.

Там нагадують, що за нищенням житлових кварталів Маріуполя, “Азовсталі”, пологового будинку чи драмтеатру, біля якого великими літерами російською мовою було написано слово “ДІТИ”, світ мав змогу стежити ледь не в прямому ефірі.

Так, у відкритому доступі є кадри того, як російські танки, позначені літерою Z стріляють по житлових будинках, біля яких немає жодних ознак військової техніки.

А на цьому відео після кадрів російського танкового обстрілу очевидиця розповідає, що саме російський танк стріляв по житловому будинку без жодної причини.

Цікаво, що численні ролики з Маріуполя зняли самі окупанти. На них чітко видно, що житлову забудову обстрілюють саме росіяни. Щоправда, вони стверджують, що там засіли “азовці”, проте на цих відео немає жодних ознак того, що з будинків хтось веде вогонь. А от вогнева позиція снайпера в одній із багатоповерхівок на відео росіян є.

Російські окупанти самі знімали відео та потім вкладали їх в інтернет. Щоправда, частину потім видалили. Наприклад, тут танк з позначкою V чавить цивільний автомобіль. За кадром росіянин сміється над цим.

А ось росіяни застосовують самохідну реактивну установку УР-77. Взагалі цю машину застосовують, щоб робити ходи в мінних полях, проте в Маріуполі її застосовували при штурмі “Азовсталі”. На відео, знятому самими росіянами, вогонь ведеться з міської забудови. Чітко видно обгорілі будинки в напрямку російського обстрілу. Нагадаємо, що досить довго підвали “Азовсталі”, де перебували українські військові, були укриттям для мирних маріупольців. Це не заважало армії РФ вести обстріл меткомбінату з усіх наявних видів зброї.

На цих та інших кадрах ми бачимо, як російські окупанти ведуть вогонь по житлових будинках, не обираючи куди стріляти: по цивільним чи військовим. Вони не намагаються уникнути жертв серед мирного населення, цілком віддаючи відповідальність, що танковий снаряд з великої відстані вб’є і тих, і інших. Це є прямим порушенням Женевської конвенції.

У доповіді незалежної міжнародної комісії із розслідування порушень в Україні при ООН визнано, що саме Росія несе відповідальність за атаки на Драмтеатр у Маріуполі. Там довели, що більшість російських атак мали невиборчий характер, а російські окупанти здійснювали напади із застосуванням вибухової зброї в населених пунктах, явно нехтуючи шкодою та стражданнями, завданими цивільному населенню.

“Сотні цивільних осіб перебували в місцях, які постраждали від обстрілів залізничного вокзалу Краматорська та драматичного театру в Маріуполі та отримали поранення”, — йдеться у доповіді.

Ще більшій цинічності заяві росіян додає те, що прозвучала вона через кілька днів після річниці удару по маріупольському Драмтеатру. Досі не вдалося встановити точну кількість загиблих там людей.

Залишити відповідь