Чоловіків до 25 років з окупованих територій не будуть брати на військовий облік

Чоловіків до 25 років з окупованих територій не будуть брати на військовий облік

Кабінет Міністрів відтермінував взяття на військовий облік чоловіків до 25 років, які проживають на тимчасово окупованих територіях або у зоні бойових дій. Тому ця категорія громадян зможе поступити до вишу без військового квитка.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

“Нововведення стосуються осіб віком до 25 років, які перебувають на ТОТ або які виїхали за кордон із ТОТ або з територій активних бойових дій. Зарахування таких громадян на навчання до українських закладів вищої освіти здійснюватиметься з відтермінуванням взяття їх на військовий облік (до закінчення періоду воєнного стану)”, — йдеться у повідомленні.

Міністерство зазначає, що необхідність таких змін пов’язана з тим, що такі особи об’єктивно не можуть прибути до ТЦК для взяття їх на військовий облік.

В свою чергу Міністерство освіти і науки повідомило, що уряд ухвалив постанову, яка передбачає внесення змін до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

“Зміни відтерміновують подання військово-облікових документів осіб, які проживають тільки на тимчасово окупованих територіях, а також осіб, які з цих територій та територій активних бойових дій виїхали за кордон. Таким громадянам потрібно подати військово-облікові документи за місцем навчання в семиденний строк після закінчення воєнного стану”, — повідомило Міносвіти.

Як повідомляла Реальна Газета, цьогорічні абітурієнти вже можуть зареєструвати електронні кабінети, через які зручно подавати заяви на вступ до ВУЗів. Щоб створити електронний кабінет вступника, треба зайти на сайт Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Це можна зробити самостійно або за допомогою працівників консультаційного центру.

Залишити відповідь