Як подати заявку на вступ до ВУЗу через електронний кабінет вступника. Пояснення спеціаліста

Як подати заявку на вступ до ВУЗу через електронний кабінет вступника. Пояснення спеціаліста

Цьогорічні абітурієнти вже можуть зареєструвати електронні кабінети, через які зручно подавати заяви на вступ до ВУЗів. Щоб створити електронний кабінет вступника, треба зайти на сайт Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Це можна зробити самостійно або за допомогою працівників консультаційного центру.

Про це повідомляє “Суспільне” з посиланням на секретарку приймальної комісії Кропивницького Центральноукраїнського університету Наталію Токар.

Цього року в електронному кабінеті вступник може зареєструвати до 15 заяв. Крім того, туди можна звантажувати всі необхідні документи: про закінчення школи та сертифікат із результатами мультитесту.

Для вступу на “контракт” абітурієнтам необхідно було набрати на тестуванні мінімум 100 балів, а на “бюджет” — 130 балів.

Подача заяв на вступ на основі повної загальної середньої освіти розпочнеться 19 липня.

Переселенці мають право на вступ за спеціальною пільговою квотою.

“Насправді пільгових категорій достатньо багато, їх перелік з минулого року не змінився. Окрім тих, які проживають на тимчасово окупованих територіях, або переселилися з них після 1 січня 2024 року, є у нас учасники бойових дій – вони мають право вступати за результатами співбесід на всі рівні освіти без НМТ. Люди, які мають різні ступені інвалідності, підтверджені необхідними документами. Діти учасників бойових дій, діти шахтарів, малозабезпечені, діти-сироти або позбавлені батьківського піклування, ВПО”, — пояснила представниця приймальної комісії.

Як повідомляла Реальна Газета, на окупованій росіянами Луганщині збираються постійно шукати невдоволених школярів та вчителів, а також вести “профілактичні бесіди” щодо СБУ.

Залишити відповідь