Пропагандисти накинулися на військового злочинця Гіркіна та звинуватили його у здачі Слов’янська, крадіжці грошей та ганебній втечі

Пропагандисти накинулися на військового злочинця Гіркіна та звинуватили його у здачі Слов’янська, крадіжці грошей та ганебній втечі

Колишній польовий командир бойовиків угруповання “ДНР” у Горлівці Ігор Безлер на прізвисько “Бєс” звинуватив військового злочинця Ігоря Гіркіна в здачі Слов’янська в 2014 році, який, нібито, можна було легко утримати. Також Безлер зізнався, що грабував для Гіркіна автомобілі інкасаторів, проте гроші потім таємничо зникли.

Про це колишній бойовик заявив на відео, опублікованому в телеграм-каналі проросійського політтехнолога і бойовика Костянтина Долгова.

Безлер стверджує, що залишати Слов’янськ не було жодної військової необхідності, а Гіркін втік звідти в багажнику пікапа Volkswagen Amarok, обклавшись бронежилетами.

“Бєс” звинуватив Гіркіна в тому, що зараз окупанти не можуть захопити Бахмут, який все ще називають Артемівськом.

“Залишення Слов’янська — це була найбільша дурість, яку можна було 2014 року вигадати. Те, що зараз відбувається в Артемівську, який важкий штурм, а це ще до Слов’янська не дійшли, цього можна було уникнути”, — стверджує бойовик.

Також Безлер обізвав Гіркіна “абсолютно тупою людиною” у військовому плані.

“Карачун, який був зданий, панівна висота — ну, це взагалі з рук геть. А ходити з хоругвами навколо церкви тут багато розуму не треба. У церкві хрестився, ходив з цими прапорцями… краще б оборону організовував”, — підкреслив він.

За словами “Бєса”, якийсь час Гіркін перебував в Горлівці “на підвал”. Витягали його звідти покровителі з угрупування “ДНР” та Москви.

“Це спасибі Бородаю (тодішній “прем’єр-міністр ДНР” росіянин Олександр Бородай — ред.) та людям із Москви, що це тіло не було просто розстріляне. Я б його розстріляв. Руку на серце”, — розповів він.

В цей момент люди Гіркіна займалися мародерством, але їх теж ловили.

“Ну, і прийшовши до Горлівки поруч з ним, до сусідньої камери, загриміли і його підлеглі за віджимання машин. Потім після відходу Стрєлкова ще тиждень відловлювали мародерів із його команди. Але ж це Стрєлков не розповість”, — зазначив Безлер.

Проте сам Безлер теж займався грабунками. Так, він зізнався у пограбуванні як мінімум двох автомобілів інкасаторів. Гроші, нібито передали Гіркіну, але вони зникли. “Бєс” визнав, що спочатку Гіркін передав у Москву 20 тисяч доларів, але вони не прибули до місця призначення.

“Ну, і другий випадок, коли ми заарештували в Горлівці інкасаторів, які зібрали гроші зі Слов’янська та Краматорська, там близько 260 000 [гривен]. Я ці гроші особисто привіз і передав Стрєлкову в інкасаторських мішках, передав разом із броневичком інкасаторським, зброю ми собі забрали. Потім дізнавався через своїх хлопців, які група “Крим”, ніхто зарплат та грошей не отримав. Ось два епізоди. Про це можу сказати точно. Ці гроші були, і куди вони поділися — я не знаю”, — розповів Безлер.

Гіркін відповів на звинувачення та заявив, що не пам’ятає, щоб Безлер передавав йому гроші і він не знає, де ці гроші зараз. Також він заперечив, що тікав зі Слов’янська у бронежилеті, бо у нього “ще з Чечні серйозно травмовано поперек”, — стверджує бойовик.

Як повідомляла Реальна Газета, Гіркін відмовився воювати в складі “ПВК Вагнера” на окупованій частині Луганської області після того, як очільник “вагнерівців” Євген Пригожин записав сповнене погроз та лайки відео на адресу Гіркіна.

26 січня Пригожин запросив Гіркіна приєднатись до його війська в Україні. Той попередньо погодився, але захотів особисто, а не через пости в соціальних мережах, обговорити умови такої “співпраці”.

Залишити відповідь