Російська пропаганда перебільшує значення Соледара, — ISW

Російська пропаганда перебільшує значення Соледара, — ISW

Аналітики американського Інституту вивчення війни вважають, що російська пропаганда навмисне перебільшує значення Соледара для кінцевої мети російської армії — захоплення всієї Донецької області і, зокрема, Бахмута.

Про це йдеться в щоденному звіті аналітиків.

При цьому аналітики припустили, що Соледар вже окуповано росіянами, або ж вони контролюють більшу частину населеного пункту.

За словами аналітиків, є ймовірність, що російські сили витіснили ЗСУ із західних околиць міста.

“Усі наявні дані вказують на те, що українські сили більше не підтримують організовану оборону в Соледарі. Заява президента України Володимира Зеленського від 12 січня про те, що українські сили зберігають позиції в Соледарі, може мати на увазі оборонні позиції поруч, але не в самому місті”, — сказано у звіті.

Проте аналітики впевнені, що значення захоплення міста “роздуте” російськими ЗМІ та може стати виключно тактичною перемогою. Проте захоплення Соледара (якщо це станеться) не допоможе росіянам встановити контроль над критично важливими наземними комунікаціями, які ведуть до Бахмуту.

Як повідомляла Реальна Газета, військовослужбовці 46-ї окремої аеромобільної бригади Десантно-штурмових військ заявили, що утримують залізничну станцію та копальню на території Соледара Донецької області, не підпускаючи до цих точок російських найманців.

Залишити відповідь