“Жіночі камери” херсонської катівні. Правозахисники розказали про незаконне утримання жінок росіянами на Херсонщині

“Жіночі камери” херсонської катівні. Правозахисники розказали про незаконне утримання жінок росіянами на Херсонщині

На окупованій частині Херсонської області окупанти незаконно утримують жінок та піддають тортурам. Ті з них, яким вдалося вибратися, розказали про знущання.

Про це йдеться у звіті правозахисників Центру прав людини ZMINA.

Жінок тримали в окремих камерах в ізоляторі тимчасового тримання в Херсоні. Камери розташовувалися на другому поверсі, допити проводили на цьому ж поверсі або ж на третьому, а катування — на першому. Деяких жінок там тримали протягом години, деяких – майже три місяці.  

Вік постраждалих, за офіційними даними, коливався від 32 до 58 років. Наймолодшою серед жінок, яка перебувала в ІТТ найбільший період, була 21-річна особа. Крім того, серед тих, хто був в цьому ізоляторі на короткий термін, були навіть неповнолітні особи.

Правозахисники стверджують, що жінок підозрювали в партизанській діяльності та наданні допомоги Збройним силам України. Вони зазначають, що затримання проводилися цілеспрямовано, зокрема, співробітниками правоохоронних органів України, а також проти осіб, які мали зв’язки або родинні стосунки з представниками правоохоронних органів України, ЗСУ або рухом опору на тимчасово окупованих територіях Херсонщини.

Серед жінок, яких тримали в ізоляторі, були колишня волонтерка “Правого сектору”, яка надавала допомогу у військовому шпиталі, працівниця Херсонської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби, працівниця відділу кадрів воєнізованої охорони, домогосподарка, курсантка Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, співробітниця управління патрульної поліції, а також заступниця директора гімназії.

Також, згідно зі звітом, інша категорія затриманих використовувалася як заручники для затримання членів їх сімей та родичів, а також знайомих осіб.

Нагадаємо, Реальна Газета проаналізувала список майна, яке угрупування “ЛНР” “віджало” у попередніх власників і зараз називає “деревним”. В списку багато квартир та земельні ділянки, які раніше належали учасникам АТО.

Залишити відповідь