Зеленський зустрівся з Байденом у Білому Домі. Про що говорили

Зеленський зустрівся з Байденом у Білому Домі. Про що говорили

Президент України Володимир Зеленський провів пресконференція разом з президентом США Джо Байденом після того, як лідери двох країн провели переговори.

Подію можна було дивитися онлайн.

Так, американський президент наголосив, що США та союзники підтримували Україну від початку вторгнення, надавши танки, артилерійські системи та понад 50 систем МЛРС.

“Путін хотів послабити НАТО, натомість він його зміцнив. Він хотів розколоти Європу, але через його дії натомість Європа об’єдналась”, — заявив президент США.

На питання про постачання ATACMS Байден відповів, що передача такої зброї “може розділити НАТО і ЄС”, і що багато країн бояться опинитися у стані війни з Росією.

Відповідаючи на питання, чому США не дали Україні одразу все, Байден заявив, що Україна отримувала підтримку “коли це необхідно”. Також очільник Білого дому розповів, що він сам вмовляв голів інших держав надавати підтримку Україні. За його словами, вони все розумніють, проте йти на ескалацію з Росією не хочуть.

В свою чергу, Зеленський сподівається, що Конгрес ухвалить пакет допомоги на 45 млрд доларів. Також він розраховує на подальшу двопартійну підтримку України.

Нагадаємо, Зеленський поїхав у Вашингтон одразу після того, як побував на передовій у Бахмуті.

Залишити відповідь