Як пенсіонерам пройти ідентифікацію по відео, щоб не втратити виплати. Покрокова інструкція 

Як пенсіонерам пройти ідентифікацію по відео, щоб не втратити виплати. Покрокова інструкція 

Пенсійний фонд розробив алгоритм як пройти ідентифікацію по відео для пенсіонерів-переселенців. Аби продовжити отримувати виплати, процедуру треба пройти до Нового року.

Про це повідомляє Пенсійний фонд України.

Зміни стосуються пенсіонерів, які стали переселенцями після 24 лютого 2022 року. Раніше, щоб отримувати пенсію, вони мали проходити раз на пів року ідентифікацію у відділенні “Ощадбанку”. Під час коронавірусного карантину цю норму призупинили, проте у 2023 році відновили. Ідентифікацію треба пройти до Нового року.

Як пройти ідентифікацію

На ідентифікацію можна записатися на сайті Пенсійного фонду України. У верхній частині екрана слід вибрати вкладку “Ідентифікація у режимі відеоконференцзв’язку” та натиснути на неї. З’являється анкета, в якій треба заповнити всі поля, позначені зірочкою.

Як пенсіонерам пройти ідентифікацію по відео, щоб не втратити виплати. Покрокова інструкція 

Відеоконференцію можна пройти за допомогою одного з додатків: Google Meet, Signal, Skype, Telegram, Viber, WhatsApp, Zoom. Проте на окупованій території деякі з цих сервісів не працюють. Треба обрати той, який працює саме у вашому населеному пункту.

Як пенсіонерам пройти ідентифікацію по відео, щоб не втратити виплати. Покрокова інструкція 

Можна вказати вид послуг, який необхідний для відеоідентифікації: перекладач жестової мови, фізичний супровід персонального асистента або помічника тощо.

Після заповнення анкети, дайте згоду на передачу даних та натисніть “Подати заяву”.

До заяви можна додати ідентифікаційні документи: паспорт, пенсійне посвідчення, довідка про присвоєння ідентифікаційного номера, свідоцтво про народження, трудова книжка тощо. Врахуйте те, що розмір кожного файлу не повинен перевищувати 1 Мб.

Як проходитиме ідентифікація

Після подачі заявки з пенсіонером зв’яжуться співробітники Пенсійного фонду, щоб узгодити час та спосіб проведення відеоідентифікації. Відеоідентифікація здійснюється протягом 30 календарних днів, але не раніше 10 робочих днів з дати подання заяви.

Сеанс відеозв’язку триватиме приблизно 20 хвилин. Під час розмови треба буде показати своє пенсійне посвідчення. Питання будуть стосуватися особи пенсіонера, щоб переконатися, що це справді ви, а не шахрай.

Відповіді, які дасть пенсіонер, оброблятимуться наступні 13 днів. Результати пенсіонеру повідомлять пізніше.

Якщо зв’язок поганий, то дату ідентифікації можуть перенести.

Як повідомляла Реальна Газета, країна-агресор Росія готується до проведення виборів на окупованій території України і вже затвердила положення щодо підготовки до виборів.

Залишити відповідь