У РФ завербовані на війну в Україну в’язні десятками тікають з фронту зі зброєю в руках

У РФ завербовані на війну в Україну в’язні десятками тікають з фронту зі зброєю в руках

Російські в’язні, яких до цього завербували з тюрем, втекли з окупованого Лисичанська в Луганській області. Зараз вони розповідають про воєнні злочини та просять допомоги.

Про це повідомляє телеграм-канал Baza з посиланням на орієнтування, яке отримали поліцейські в Ростовській області.

“Згідно з інформацією, втеча відбулася 24 травня. Усього розшукуються кілька десятків бійців. Імовірно, вони озброєні та ховаються на автомобілях. Місцезнаходження тих, хто втік, а також їх прикмети поки невідомі. Ймовірно, втікачі можуть прямувати до Ростовської області”, — повідомив канал.

Інше російське видання — 161.ru пише, що втекли 39 в’язнів, які воювали в загоні “Шторм”. Тікали вони зі зброєю, тому в процесі втечі вбили силовика з так званого “МДБ ЛНР”.

“Інформацію отримали низка глав адміністрацій, які з нами є сусідами у прикордонних територіях. територію військових об’єктів, що залишили 24 травня, — колишні ув’язнені, які були тут за контрактом. Вбито лише одного військовослужбовця МДБ ЛНР. Він намагався зупинити дезертирів під час втечі”, — йдеться в повідомленні.

Російське джерело ТАСС 27 травня повідомило, що з військової частини в окупованому Соледарі втекли 7 колишніх в’язнів.

“У районі Соледара з військової частини втекли зі зброєю семеро колишніх в’язнів — військовослужбовці одного з підрозділів. Трьох із них затримано в районі Брянки на території ЛНР”, — сказано в повідомленні.

Нібито ті, хто був у кафе, були п’яні. Ще одного дезертира нібито застрелили ті, хто втік, оскільки він хотів здатися. Після цього було затримано ще двох людей.

Видання 161.ru стверджує, що “лисичнаські” та “соледарські” дезертири — це одна група дезертирів, проте не пояснює, чому в ЗМІ виникли такі суттєві розбіжності щодо деталей втечі. За їх даними, спіймали вже 13 втікачів.

У ніч з 27 на 28 травня проект “Гулагу.нет” опублікував інтерв’ю з чотирма військовослужбовцями, що втікали. Один з них називає себе Олександр Прикажчиков. За його словами, він майор та командир загону “Шторм”. За їх словами, найманці з “ПВК Вагнер” та військові Міноборони РФ вчиняють в Україні військові злочини.

Зокрема, їх кинули в бій без підтримки артилерії без зв’язку з командуванням. У результаті зі 108 бійців загону в живих залишилося лише 12 осіб. Ті, що залишилися, вирішили самотужки іти в тил. По дорозі вони зустрічали загороджувальні загони з числа ПВК «Вагнер», після цього Прикажчиків та його підлеглі отримали погрози розстрілом.

Втікачі відмовилися повідомляти на камеру, де саме зараз знаходяться. За їх словами, вони у безпечному місці і просять допомоги.

Залишити відповідь