Верховна рада прийняла закон про обчислення страхового стажу. Що зміниться для переселенців

Верховна рада прийняла закон про обчислення страхового стажу. Що зміниться для переселенців

25 квітня 2024 року Верховна Рада України прийняла Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо пропорційного обчислення страхового стажу особам, які працювали за межами України”. Там є зміни, які стосуються людей, які працювали на тимчасово окупованих територіях.

Про це повідомляють правозахисники “Схід-СОС”.

Так, новий закон торкається питання виплати пенсій громадянам України, які в умовах тимчасової окупації виїхали на підконтрольну Уряду України територію та не одержують пенсії від органів пенсійного забезпечення Російської Федерації. Зокрема, це стосується внутрішньо переміщених осіб з АР Крим і м. Севастополь. Зараз отримання пенсії такими ВПО можливо тільки в судовому порядку. Закон, в свою чергу, передбачає, що для отримання пенсії потрібно буде повідомити орган Пенсійного фонду про неотримання пенсії від органів пенсійного забезпечення російської федерації.

Що зміниться для пенсіонерів?

  • врегульовано питання зарахування періодів трудової діяльності за межами України до страхового стажу особи;
  • на законодавчому рівні врегульовано процедуру фізичної ідентифікації для всіх пенсіонерів.
  • виплата пенсії особам, які тимчасово проживають за межами України буде здійснюватись за умови проходження до 31 грудня кожного року пенсіонером фізичної ідентифікації;
  • розширено перелік підстав для припинення пенсії, а саме у разі не проходження фізичної ідентифікації у визначених випадках, а також у разі неотримання пенсії протягом 6 місяців підряд в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або в разі відсутності протягом 6 місяців підряд видаткових операцій за рахунком, на який пенсіонер отримує пенсію.

Як повідомляла Реальна Газета, пенсіонери, які є переселенцями ще до 2022, мали пройти ідентифікацію аби надалі отримувати пенсію. Частина з них пройшла ідентифікацію через Ощадбанк. Проте у квітні виявилося, що пенсію платити їм припинили.

Залишити відповідь