В ОБСЄ вимагають від Росії пояснень щодо автомобілів, які в “ЛНР” хочуть передати військовим

В ОБСЄ вимагають від Росії пояснень щодо автомобілів, які в “ЛНР” хочуть передати військовим

Керівництво ОБСЄ обурилося після заяв, що 50 броньованих автомобілів місії ОБСЄ, які окупанти вкрали в Луганській області, а тепер хочуть передати військовим.

Про це заявили представники Європейського Союзу ід час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє “Укрінформ”.

“Протягом останніх 11 місяців РФ атакує не лише на Україну, а й основоположні принципи та цінності ОБСЄ. З квітня 2022 року Росія незаконно утримує трьох співробітників СММ ОБСЄ за сумнівними звинуваченнями. На минулих вихідних ми отримали нові тривожні повідомлення про ймовірну передачу понад 50 броньованих автомобілів СММ з Росії на схід України, де вони можуть бути використані для підтримки агресивної війни проти України. Це — неприйнятно”, — наголошується у заяві.

Також в ОБСЄ нагадали, що угрупування “ЛДНР”, які контролює РФ, утримують у себе співробітників організації. Їх, як і майно місії, вимагали повернути.

Крім того в ОБСЕ вимагають пояснити, як автомобілі опинилися у росіян і як їх використовували на окупованих територіях.

Як повідомляла Реальна Газета, 15 січня український журналіст Андрій Цаплієнко заявив, що з території Росії в Луганську область було перевезено автомобілі СММ ОБСЄ.

Потім в угрупуванні “ЛНР” заявили, що автомобілі ОБСЄ будуть передані підрозділам російської армії, які діють на окупованій території Луганської області.

Залишити відповідь