В окупованому Луганську помітили зелених папуг. Нетипових для клімату сходу України птахів могли випустити навмисно.
Фотографії папуг опублікував телеграм-канал “Луганск Сегодня”. Там стверджують, що птахів бачили біля катка “Пінгвін”.
Зелених папуг помічають у місті не вперше. У серпні 2024 року зграю таких птахів бачили в центрі міста. Очільник Клубу голубівників, любителів співочих та декоративних птахів Сергій Фєтісов заявляв тоді, що птахів випустив навмисно місцевий ентузіаст, який намагається адаптувати екзотичних птахів до місцевого клімату. Експерт скептично до цього поставився, заявивши, що птахи загинуть взимку. Папуги не зможуть відшукати корм під снігом, не витримають сильних морозів і помруть з настанням сніжної погоди. Полетіти на південь вони не зможуть, бо папуги це не перелітні птахи.
За словами Фєтісова, неназваний ентузіаст випускає птахів не перший рік, але стверджувати, що папуги, яких бачили у серпні — це ті птахи, яких випустили раніше, не можна.
У січні 2025 року пернатих побачили у Луганську знову. Схожих зелених папуг бачили й в інших містах України.
В Чернівцях, Львові, Києві, Пирятині можна зустріти групи особин або окремих птахів. Це папуги Крамера — окремий птах родини Папугових, який пристосувався жити в окремих містах з кліматом, притаманним Україні, хоча звичний для них ареал — це території Індії та частини Африки. Птахи названі на честь німецького натураліста Вільгельма Крамера.
Припускають, що “українські” папуги Крамера втекли з неволі, а потім розселилися по невеликій території. Птахи харчуються плодами, горіхами, зерном. Іноді їх підгодовують відвідувачі парків. Вони здатні витримувати морози до – 20°C . Зелені пернаті здатні потіснити природних мешканців українських лісів та парків — синиць, горобців, дятлів, але поки їх дуже мало.
Луганськ — найсхідніше українське місто, де помічали папуг Крамера.