В гуманітарному коридорі “Колотилівка — Покровка” може запрацювати транспорт Червоного Хреста, — Верещук

В гуманітарному коридорі “Колотилівка — Покровка” може запрацювати транспорт Червоного Хреста, — Верещук

Зараз між пунктами перетину “Колотилівка” та “Покровка”, що на кордоні Бєлгородської та Сумської областей доводиться проходити пішки, проте незабаром там може з’явитися гуманітарний транспорт від Червоного Хреста.

Про це в ефірі телемарафону розказала віце-прем’єр міністрка, міністрка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Гуманітарним коридором в Сумській області часто користуються українці для того, щоб виїхати чи то з території Росії, чи то з території тимчасово окупованих українських територій, які Росія окупувала. Починаючи з 5 серпня, коли коридор запрацював знову, його же встигли перетнути майже 180 осіб.

Проте відстань між двома пунктами пропуску — російським та українським, доводиться долати пішки. Проте там може незабаром з’явитися траспорт.

“Ми домовляємося з міжнародними організаціями, щоб там були швидкі, люди, які будуть допомагати нашим маломобільним, людям, які не можуть самі переміщатися: їхати, а не йти”, — заявила Верещук.

До цієї ініціативи може долучитися Червоний Хрест.

“У нас сам є швидка допомога, але вона одна і не везе. Ми тепер обговорюємо, щоб Міжнародний комітет Червоного Христа дали свою, як люди, які мають мандат бути посередниками, тому що питання обстрілів. Ворог постійно обстрілює, і от ці коридори тримаються, як то кажуть, на волосині”, — пояснила міністерка.

За словами Верещук, скористатися цим пунктом перетину можна навіть якщо немає паспорта. Від пункту пропуску до Краснопілля ходять гуманітарні автобуси. А звідти — потяг чи автобуси в бік Харкова або Києва.

“Найперше треба розуміти, що його можна переткнути на в’їзд і навіть без документів. Тобто якщо для дитини є лише свій доступ про народження, наша прикордонна служба пропустить. Якщо немає паспорта, а є посвідчення або щось інше — це теж можливо. Бо ми знаємо, що людей часто зупиняє те, що у них немає паспортів”, — розповіла вона.

Крім того в Краснопіллі відбувається фільтрація. Там люди можуть напитися води чи отримати медичну допомогу.

За словами Верещук, в’їхати в Україну можна також з території Білорусі: на Волині працює ще один гуманітарний коридор. Проте, щоб ним скористатися, прикордонників треба попередити заздалегідь за номером 1548. Цим маршрутом в Мінреінтеграції порадили користуватися в крайньому випадку.

Нагадаємо, з 5 серпня українці з окупованої території Луганської, Донецької, Херсонської та Донецької областей можуть проїхати територією Росії та заїхати в Україну через гуманітарний коридор Колотилівка — Покровка.

Залишити відповідь