Українців в окупації не каратимуть за російські паспорти. Заява Міністерства юстиції

Українців в окупації не каратимуть за російські паспорти. Заява Міністерства юстиції

Люди, які залишилися на окупованій території, знаходяться у умовах відсутності правосуддя, нав’язування ворожих наративів та масових порушень прав людини. В окупації їх примушують у тому числі брати російські паспорти. Відмова від паспортизації загрожує життю того, хто відмовився.

Про це нагадала пресслужба Міністерства юстиції України.

“Ситуації, коли особа позбавляється можливості вибору — практика, яка нерідко застосовується російською окупаційною владою задля впливу на поведінку людини, щоб остання діяла не за власним бажанням, а під тиском обставин через страх репресій або встановлення протиправних обмежень. Одним із прикладів може слугувати примусова паспортизація на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) України, що є одним із численних доказів порушення прав громадян”, — сказано у повідомленні.

Там нагадали, що люди, які вчинили суспільно небезпечне діяння, щоб врятуватися від жорстокого поводження, відповідальність не нестимуть. Стаття 40 Кримінального кодексу України, за умови наявності доказів застосування психічного примусу, забезпечує їм повний правовий захист у судовому порядку.

Зараз Росія практикує насильну русифікацію громадян, які мають український паспорт.

“Максимальних страждань Росія завдає мирному населенню, адже наявність українського паспорту розцінюється як акт протесту”, — нагадали у відомстві, підкресливши, що взяття російських паспортів — це вимушена міра.

Там нагадали, що такі документи не мають жодної юридичної сили та не визнаються ніде, крім окупованих територій. В Україні такі паспорти не визнають.

“Відповідальність за діяння, вчинені під примусом або внаслідок страху за своє життя, не може бути рівнозначною відповідальності за дії або бездіяльність тих, хто свідомо підтримує ворога”, — сказано у повідомленні.

Залишити відповідь