Українське Мінсоцполітики припинило виплати для 140 тисяч переселенців. Міністр пояснила причини

Українське Мінсоцполітики припинило виплати для 140 тисяч переселенців. Міністр пояснила причини

Міністерство соціальної політики України припинило виплати понад 140 тисячам осіб, які внутрішньо переміщені, після проведення перевірок та виявлення, що вони не відповідають встановленим критеріям. Ця дія зменшила витрати державного бюджету на 400 мільйонів гривень щомісяця.

Міністр соціальної політики, Оксана Жолнович, розповіла про це в інтерв’ю Forbes.

У серпні Кабінет Міністрів змінив рішення, яке визнавало, що особа, яка перебуває за кордоном більше 30 днів без вагомих причин (наприклад, лікування чи службові обов’язки), втрачає право на отримання виплат. Під час перевірок було виявлено, що близько 112 тисяч українців порушили це положення.

Крім цього, міністерство проводить щомісяця перевірки для осіб, які повернулися на своє постійне місце проживання або мають власне житло. Виявлено 12 тисяч таких осіб.

Додатково, 9500 осіб були визнані померлими, а 9800 осіб проживали на територіях, які перебували під окупацією або були близькими до лінії фронту. Однак на той момент в цих областях не велася активна бойова дія, і переїзд не надав права на отримання виплати для внутрішньо переміщених осіб.

Також Мінсоцполітики виявило близько 250 осіб, які здійснили операції на суму понад 100 тисяч гривень. Ще 80 осіб купили квартири чи земельні ділянки за більш ніж 100 тисяч гривень.

Оксана Жолнович зауважила: “Був випадок, коли людина отримувала допомогу від держави протягом практично року, і в той час придбала автомобіль Mercedes-Benz G 63 AMG 2023 року, вартість якого становить понад 9,5 мільйона гривень.”

Зараз виплати для внутрішньо переміщених осіб обмежені строком на шість місяців, з можливістю подовження ще на шість місяців у разі відсутності покращення їхнього фінансового стану.

“Мета цих виплат полягає в реінтеграції людей на нових територіях, але цей процес не може тривати нескінченно. Протягом півроку людина може знайти роботу, і в період війни це особливо актуально. Я підтримую позицію президента, що людям зараз потрібно або служити в армії, або займатися працею”, – зауважила Жолнович.

Люди можуть продовжувати користуватися пільгами, якщо вони мають вагомі підстави, такі як інвалідність або бідність, але це вже не буде пов’язано зі статусом внутрішньо переміщених осіб. Міністерство реінтеграції розробляє законопроект, який обмежить статус переселенця до п’яти років.

Як повідомляла Реальна Газета, жителі Луганської області можуть отримати можливість фіксувати пошкодження житла, навіть якщо це житло знаходиться на окупованій території.

Залишити відповідь