На Луганщині пропонують фіксувати онлайн пошкодження житла на окупованій території

На Луганщині пропонують фіксувати онлайн пошкодження житла на окупованій території

Жителі Луганської області можуть отримати можливість фіксувати пошкодження житла, навіть якщо це житло знаходиться на окупованій території.

З відповідною пропозицією Луганська військова адміністрація звернулася до Кабінету міністрів, заявив голова ОВА Артем Лисогор в ефірі телемарафону 18 вересня.

“Чекаємо на погодження Кабміном наших пропозицій стосовно механізму дистанційної фіксації руйнувань та пошкоджень майна, що розташоване на окупованих територіях, аби люди, які евакуювалися, змогли швидше отримати відповідні компенсації”, — сказав він.

Лисогор нагадав, що більшість Луганської області знаходиться в окупації. В той же час, обласна адміністрація отримала близько 41 тисячі повідомлень про пошкоджене та зруйноване майно. У понад 11 тисяч заявок мова йде про повністю знищене житло. В більше ніж 16 тисячах повідомлень вказано, що майно не придатне до експлуатації.

Проте якщо житло знаходиться на окупованій території, пошкодження важко перевірити. Тому процедуру хочуть перенести в онлайн.

“Є пропозиція щодо застосування методів дистанційного зондування Землі, зокрема, використання космічної зйомки або аерофотозйомки, що може допомогти у фіксації руйнувань та пошкоджень об’єктів нерухомості на Луганщині”, — зазначив Лисогор.

Очікується, що порядок дистанційного обстеження пошкодженого майна запрацює у листопаді. Як повідомляла Реальна Газета, уряд продовжує виплачувати допомогу на проживання для внутрішньо переміщених осіб і виділив вже понад 5,8 млрд грн.

Залишити відповідь