Росіяни можуть розпочати новий наступ на Харківщину 15 січня, — The Telegraph

Росіяни можуть розпочати новий наступ на Харківщину 15 січня, — The Telegraph

Російська армія готується до другої з початку повномасштабного вторгнення спроби захопити Харківську область і планує його на 15 січня.

Про це пише видання The Telegraph з посиланням на джерела, близьку до ЗСУ.

Видання стверджує, що масовані обстріли Харкова — це підготовка армії РФ “до широкомасштабного наступу найближчими тижнями”. Зокрема, в регіоні обстрілювалися як цивільні, так і військові об’єкти.

Джерело додало, що сухопутний наступ може початися невдовзі після цього, можлива дата його початку — 15 січня.

Сторони борються за найкращі позиції вздовж лінії фронту, що охоплює села Куп’янськ, Сватове та Кремінна, неподалік кордону Харківської області.

“Москва зосередила свої ресурси в цьому районі, намагаючись просунутися до утримуваних українцями міст Кремінна та Лиман, які були окуповані російськими військами, поки Київ не розпочав блискавичний контрнаступ у вересні 2022 року”, — сказано в статті. Проте місто Кремінна досі окуповане росіянами, українські сили його не утримують.

Журналісти зазначають, що українські чиновники витратили місяці на підготовку наступу у напрямку Куп’янська, де залишилася лише частина його населення. У британській розвідці вважають, що захоплення міста може стати плацдармом для подальшого наступу на південь чи захід.

Як повідомляла Реальна Газета, російські окупаційні війська вночі 2 січня знову обстріляли Харків за допомогою ракетного озброєння. За словами місцевих жителів, у місті прогриміло щонайменше три вибухи.

Залишити відповідь