Угрупування “ДНР” намагалося засудити до довічного ув’язнення захисника Маріуполя, який вже повернувся додому

Угрупування “ДНР” намагалося засудити до довічного ув’язнення захисника Маріуполя, який вже повернувся додому

Угрупування “ДНР” заявило, що “судило” українського бійця “Азову” та захисника Маріуполя Миколу Куща. Його “засудили” до довічного ув’язнення, про покарання боєць відбувати не буде, оскільки його давно передали українській стороні під час обміну полоненими.

Про це пишуть російські ЗМІ.

Захисника Маріуполя звинувачували в тому, що він нібито вбив бойовика угрупування “ДНР”. Стверджувалося, що Кущ в середині квітня 2022 року вистрілив бойовика “народної міліції ДНР”, відібрав у пораненої зброю, перевернув її на спину та застрелив із автомата. Після цього він нібито показав бій в Telegram-каналі, в який писав.

Так званий “суд” “засудив” чоловіка до довічного позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії особливого режиму”. Хоча раніше “військовий трибунал” при угрупуванні “ДНР” засуджував цю ж людину до “найвищої міри покарання” — розстрілу.

Проте ані розстріляти, ані посадити Куща у в’язницю до кінця життя колаборанти не змогли, бо ще у вересні 2022 року Миколу Куща з позивним “Фрост” повернули в Україну під час обміну полоненими.

Нагадаємо, в угрупуванні хотіли провести показове судилище над бійцями, які до останнього захищали “Азовсталь”. Для цього навіть були побудовані клітки у філармонії в Марфуполі. Проте суд не відбувся, бо полонених з “Азовсталі” обміняли на кума Путіна Віктора Медведчука.

Залишити відповідь