У США хочуть, щоб Україна перестала бити дронами по НПЗ, — ЗМІ

У США хочуть, щоб Україна перестала бити дронами по НПЗ, — ЗМІ

В США вимагає від України припинити атаки на енергетичну інфраструктуру Росії. Нібито це може призвести до зростання світових цін на нафту.

Про це повідомляє Financial Times з посиланням на обізнані джерела.

У виданні зазначили, що СБУ та ГУР отримали прохання з Вашингтона не атакувати нафтопереробні заводи в Росії, оскільки ця країна залишається одним з найбільших у світі експортерів енергоносіїв, попри західні санкції щодо її нафтогазового сектору.

Повідомляється, що ціни на нафту цього року зросли приблизно на 15%, до 85 доларів за барель, що призвело до зростання цін на пальне якраз у той момент, коли президент США Джо Байден розпочинає свою кампанію з переобрання.

“Ніщо так не лякає чинного американського президента, як різке зростання цін на заправках у рік виборів”, — заявив президент консалтингової компанії Rapidan Energy і колишній радник Білого дому з енергетики Боб Макнеллі.

У Білому домі стверджують, що внаслідок атак може постраждати енергетична інфраструктура, на яку спирається Захід, зокрема трубопровід Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК), через який здійснюються постачання казахстанської нафти.

Як повідомляла Реальна Газета, в останні дні на низці паливних підприємств РФ сталися пожежі, які вивели з ладу дороге та рідке обладнання.

Так, у ніч проти 12 березня у російському Орлі почалася пожежа на нафтобазі. Перед цим там чули вибух.

У ніч проти 13 березня невідомі безпілотники атакували нафтобазу у місті Рязань, через що там почалася пожежа.

Залишити відповідь