У Росії вербують жінок для виконання бойових завдань в Україні

У Росії вербують жінок для виконання бойових завдань в Україні

У країні-агресорі Росії приватна військова компанія (ПВК) намагається завербувати жінок на війну в Україні.

Про це пишуть аналітики британської розвідки.

Згідно із зауваженнями, які недавно виникли у зв’язку з рекламою в соціальних мережах, відомо, що вона була спрямована на пошук жінок-новобранців. Цим жінкам пропонувалося вступити до батальйону “Борз”, який входить до російської приватної військової компанії “Редут”, з метою виконання завдань снайперів та операторів безпілотних літальних апаратів.

Варто зазначити, що імовірно, що “Редут” отримує фінансову підтримку від Головного розвідувального управління Росії. У березні 2023 року міністр оборони Росії Сергій Шойгу повідомив, що на той час в Україні перебувало 1100 жінок-військовослужбовців, що становило близько 0,3% від загальної чисельності особового складу російських військ.

За інформацією, яка міститься в рекламному матеріалі “Редута”, наразі жінки переважно виконують функції медичного обслуговування та громадського харчування.

Наразі, під час поточного конфлікту, жінки рідко залучаються до бойових дій на передовій лінії проросійських сил. Проте, під час Другої світової війни у радянських військах існувала практика використання жінок-снайперів та інших жіночих бойових підрозділів.

Як повідомляла Реальна Газета, ідею залучити жінок-в’язнів до лав окупантів висловлював ще Євген Пригожин у квітні цього року.

Залишити відповідь