У Луганську легітимізують “віджим” квартир, власники яких виїхали з окупації

У Луганську легітимізують “віджим” квартир, власники яких виїхали з окупації

На окупованій частині Луганській області угрупування “ЛНР” планує “націоналізувати” житло тих, хто виїхав з окупованої території починаючи з 2014 року.

Про це повідомив голова угрупування “ЛНР” Леонід Пасічник в інтерв’ю пропагандистській програмі “Вісті Луганськ”.

“Ми зараз працюємо над цією проблемою. Такого житла величезна кількість біля республіки. Ми вже зібрали дані щодо практично 22 тисяч квартир і будинків, які на території республіки не затребувані. Де не живуть люди”, — сказав він.

Пасічник стверджує, що на окупованій території багато квартир, де не оплачуються комунальні послуги починаючи з 2014 року. Таке житло він хоче націоналізувати.

“Я, звичайно, вважаю, що за такими квартирами потрібно приймати рішення, потрібно проводити націоналізацію, звертати їх у дохід держави, роздавати нужденним”, — заявив він.

Пасічник вважає, що треба змінювати “законодавство”, щоб “віджимати” житло. Також він вважає, що якщо квартира перебуває без нагляду понад 5 років, вона стає небезпечною для сусідів.

“Там можуть і труби прорвати, і потекти що-небудь може, і може статися все, що завгодно. Тому тут навіть з погляду господарських якихось питань ми зобов’язані, просто зобов’язані зараз приймати рішення. Знову ж таки, ми продовжуємо подавати в цю квартиру тепло, ми продовжуємо подавати до неї газ, ми продовжуємо подавати електрику, а оплати ніякої немає”, — заявив Пасічник.

На його думку, буде ухвалене рішення на користь “націоналізації”, але зробити це можна буде через “суд”.

Як повідомляла Реальна Газета, розмови про віджим квартир в Луганську тривають з 2014 року. У 2023 році ватажок угруповання “ЛНР” Леонід Пасічник підписав “указ”, яким дозволив привласнення нерухомості, що нібито було покинуте власниками.

Залишити відповідь