Служба безпеки України затримала колишнього керівника цеху одного з промислових підприємств Краматорська Донецької області. Він вступив у співпрацю з окупантами та коригував їхні удари. Про це пресслужба відомства повідомила в середу, 11 березня.
Чоловік потрапив у поле зору загарбників, коли звільнився з підприємства. З ним на контакт вийшов його колишній підлеглий, який ще у 2014 році вступив до незаконних збройних формувань.
Чоловік погодився на пропозицію окупантів і почав збирати для них локації перебування Сил оборони України. За цими координатами загарбники готували удари.
Пріоритетними цілями були запасні командні пункти, логістичні центри та підрозділи БПЛА українських військових у Краматорську та його околицях. Для збору інформації чоловік пішки обходив місцевість, уникаючи контакту з українськими військовими. Координати він відзначав на мапах сервісу Google Maps, після чого передавав їх окупантам.
Чоловіка затримали на фінальній стадії контррозвідувальної операції. Під час обшуків у нього було вилучено смартфон з доказами роботи на окупантів.
Затриманому повідомили про підозру в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України). Йому загрожує довічне ув’язнення.
Як повідомляла Реальна Газета, 6 березня СБУ заявила про затримання мешканки Слов’янська, яка співпрацювала з окупантами та наводила їх удари на пункти зосередження українських військових.
А 5 березня стало відомо, що в Слов’янську була затримана жінка, яка готувала вибух у будівлі місцевого ТЦК за завданням російських загарбників.











