У Харківській ТЦК відповіли на журналістський запит Реальної Газети щодо луганчанина, якого мобілізували з букетом хвороб

У Харківській ТЦК відповіли на журналістський запит Реальної Газети щодо луганчанина, якого мобілізували з букетом хвороб

ВЛК визнала несерйозними проблеми зі здоров’ям, які має герой допису Реальної Газети Сергій Колесниченко, і підвередила свій попередній висновок про його придатність до військової служби.

Про це йдеться у відповіді Харківського обласного територіального центру комплектування на соціальної підтримки на запит Реальної Газети.

“Згідно до наданої до Вашого звернення медичної документації, що характеризує стан здоров’я громадянина Колісніченка Сергія, 1969 р.н., йому встановлено діагноз: Сколіоз поперекового відділу хребта 1 ст., остеохондроз грудно-поперекового відділу хребта; стеохондроз попереково-крижового відділу хребта з протрузіями дисків, що в свою чергу підпадає під застосування статті 64-в Розкладу хвороб та передбачає винесення постанови ВЛК “Придатний до військової служби””, — сказано у відповіді.

У Харківській ТЦК відповіли на журналістський запит Реальної Газети щодо луганчанина, якого мобілізували з букетом хвороб

У телефонній розмові з журналістом Реальної Газети, голова ВЛК зазначив, що оскільки луганчанин після перебування у полоні не був госпіталізований, то й серйозних проблем зі здоров’ям не має.

Нагадаємо, Сергій Колесниченко — колишній луганчанин, якого у 2015 році було депотровано з окупації. Там перебував у полоні російських спецслужб, де отримав ушкодження хребта. Лікарі діагностували у нього наявність остеохондрозу попереково-крижового відділу хребта з протрузіями дисків, стеноз хребетного каналу, спондилоартроз (дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів) тощо. Наявність певних захворювань хребта, згідно з Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, може стати причиною визнання мобілізованого не придатним до служби. Проте у ТЦК Сергію заявили, що він придатний.

Читайте також: “Нирки є? Здоровий!”: ВЛК визнала придатним луганчанина, який отримав травми у полоні

За словами юриста, з яким спілкувалася Реальна Газета, у випадку, коли військовозобов’язаний не погоджується з рішенням ВЛК та вважає, що його права порушили, то він може оскаржити рішення в адміністративному або судовому порядку.

Скаргу потрібно подати не пізніше одного місяця з часу ознайомлення з прийнятим рішенням. Втім, пропущений з поважної причини термін може бути поновлений. Позов подається до відповідного окружного адміністративного суду (наприклад, Харківський окружний адміністративний суд) протягом 6 місяців, а якщо людина використовувала процедуру адміністративного оскарження – протягом 3 місяців з дня остаточного рішення ВЛК.

Як повідомляла Реальна Газета, військово-облікові документи у військовозобов’язаних українців вимагатимуть під час надання адміністративних послуг, необхідних для “комфортного” життя.

Залишити відповідь