У ГУР назвали тип катера, який знищили українські дрони, та показали відео

У ГУР назвали тип катера, який знищили українські дрони, та показали відео

У ніч проти 6 травня у тимчасово окупованому Криму українські морські безпілотники “Магура V5” знищили російський швидкісний катер. Згодом з’ясувалося, що це катер типу “Мангуст”.

Про це повідомляє видання “Українська правда” з посиланням на співрозмовника в ГУР МОУ.

Катер знищили у пункті базування у районі бухти Вузька (район Чорноморське).

У ГУР підтвердили атаку на російські катери.

 “Успішна місія у бухті Вузька на території тимчасово окупованого Криму стала можливою за сприяння платформи United24”, — сказано у повідомленні.

Також у ГУР пояснили, що раніше морські дрони Magura V5  вже знищували російські кораблі  “Цезарь Куніков”, “Івановєц”, “Сєрґєй Котов”, “Акула” та “Серна”, але росіяни більше не розміщують свої кораблі у Криму. Тому зараз вразили лише катер.

“Оскільки страх перед українськими атаками  змушує окупантів ховати великі кораблі чорноморського флоту подалі від півострова, бойова робота триває по швидкісних маневрених військових суднах росіян, які незаконно перебувають в українських територіальних водах Криму”, — сказано у повідомленні.

Пізніше у ГУР назвали тип катера, який було уражено. Це нова російська розробка: катер серії “Мангуст” 12150. Вартість такого – понад 125 млн рублів.

Катер «Мангуст» виготовляють у РФ з 2000 року. Їх розмір — 20 м завдовжки і 5 м завширшки. Він може розганятися до 50 вузлів

Таку техніку окупанти використовують як багатоцільові швидкісні судна для патрулювання акваторії, боротьби з диверсантами, а також пошуково-рятувальних операцій, зазначають у розвідці.

Залишити відповідь