У Генпрокуратурі назвали найвірогіднішу причину загибелі українських військовополонених в Оленівці

У Генпрокуратурі назвали найвірогіднішу причину загибелі українських військовополонених в Оленівці

Приміщення колонії в Оленівці, де вибили українських військовополонених, знищили не звичайними ракетами, а термобаричною зброєю.

Про це в ефірі національного телемарафону заявив генпрокурор України Андрій Костін.

«Попередні висновки наших міжнародних експертів говорять про те, що причиною цього вбивства або способом цього вбивства була термобарична зброя. Це попередні висновки декількох міжнародних експертів», — зазначив генпрокурор.

Костін заперечив версію про те, що барак з полоненими знищили ракетним обстрілом.

«Це також підтверджується тією інформацією, яку наразі опрацьовують органи досудового розслідування під процесуальним керівництвом прокурорів Офісу генерального прокурора», — додав він.

Костін додав, що наразі слідчі зайняті викриттям російської пропаганди щодо знаряддя вбивства українських військовополонених.

«На мій погляд, пріоритетним зараз є викриття російської пропаганди та дезінформації про можливий підрив цієї будівлі ракетними системами типу HIMARS, про те, що вони намагаються зараз стверджувати. Але ще раз хочу сказати, що ми маємо вже попередні висновки міжнародних експертів про те, що це було наслідком застосування термобаричної зброї, якою користується саме країна-агресор», — підсумував генпрокурор.

Як повідомляла Реальна Газета, Росія обстріляла тюрму в Оленівці з полоненими українськими військовими та звинуватила у цьому ЗСУ.

Добавить комментарий