У Фінляндії відправили в тюрму російського неонациста Яна Петровського, який коїв воєнні злочини на Донбасі

У Фінляндії відправили в тюрму російського неонациста Яна Петровського, який коїв воєнні злочини на Донбасі

У Фінляндії суд відправив в за ґрати російського неонациста Яна Петровського, який з 2014 року скоював воєнні злочини на Донбасі. У в’язниці він перебуватиме до травня 2024 року.

Про це повідомляє видання Helsingin Sanomat.

У Фінляндії розпочато попереднє розслідування ймовірних злочинів Петровського, який називає себе Воїславом Торденом. Проте відправляти в Україну його не будуть. Раніше фінський суд постановив, що  Петровський не може бути екстрадований до України.

Всі звинувачення Петровський відкидає.

Нагадаємо, Петровського затримали 20 липня 2023 року в аеропорту Гельсінкі-Вантаа. Проте 8 грудня Верховний суд Фінляндії відмовився екстрадувати Петровського в Україну через умови утримання в українських в’язницях. Проте через 3 дні суд ухвалив рішення все ж залишити Петровського під вартою.

Перебуває у розшуку в українській базі МВС. Українська прокуратура звинувачує його та його поплічників у вбивстві й тортурах українських військових.

Реальна Газета давно слідкує за діяльністю ДШРГ “Русіч”. Голова групи націоналістів Алєксєй “Фріц” Мільчаков на своїх сторінках у соціальній мережі він неодноразово публікував фото із трупами українських солдатів. На першій своїй публікації, коли Мільчаков був ще підлітком, сфотографувався зі цуценям, потім перерізав йому горло і з’їв, щоб показати, що він справжній чоловік.

Пізніше під час одного з інтерв’ю російським пропагандистам у 2015 році Мільчаков заявляв, що Олександра “Бетмена” Бєднова вбили тому, що він перешкодив наркобізнесу верхівки угрупування “ЛНР”. Загони “Русича” нібито входили у склад банд “Бетмена”.

Залишити відповідь