У Донецькій області затримали російську інформаторку, яка виявилася дружиною “вагнерівця”

У Донецькій області затримали російську інформаторку, яка виявилася дружиною “вагнерівця”

У Донецькій області жінка влаштувалася працювати продавчинею у привокзальний кіоск, щоб відстежувати ешелони з українською бронетехнікою.

Про це повідомляє Служба безпеки України, яка затримала жінку.

Зловмисниця передавала дані про українські сили та коригувала вогонь по цивільній інфраструктурі в регіоні. Саме через її наводку росіяни змогли ударити по житловим будинкам у Покровському районі. Тоді загинули діти.

Крім того, жінка випитувала у працівників вокзалу корисну інформацію. Ті нічого не підозрювали та все їй розповідали.

Також жінка намагалася приховано фіксувати рух рухомого складу українських військ. Всю отриману інформацію вона передавала працівникові Генштабу ЗС РФ, його вже ідентифікували.

Зв’язок з російськими окупантами жінка підтримувала за допомогою анонімного чату у месенджері, куди вона писала текстові “звіти” та скидала фотографії з геолокацією.

За даними слідства, її співпраця з агресором розпочалася ще до повномасштабного вторгнення ЗС РФ. Жінка їздила до захопленого Донецька до свого чоловіка, який відбував там термін. Після виходу з колонії він вступив до ПВК «Вагнер». Влітку 2023 року на дружину «вагнерівця» вийшов на той час уже її «куратор» і дав завдання збирати інформацію на Бахмутському напрямку.

Інформаторку затримали у її власному будинку. Під час обшуків у неї знайшли телефон, через який і передавалися дані.

Жінка отримала підозру у несанкціонованому розповсюдженні інформації про переміщення або розміщення ЗСУ в умовах воєнного стану. Їй загрожує до 12 років ув’язнення.

Залишити відповідь