У “ДНР” заявили, що почалося залізничне сполучення з Кримом через окуповані території

У “ДНР” заявили, що почалося залізничне сполучення з Кримом через окуповані території

Так звана “Залізниця Новоросії” заявила, що між Ростовською областю та Кримом почалося вантажне залізничне сполучення через окупований Донбас та Приазов’я.

Про це пише пропагандистський сайт ДАН з посиланням на заяву “першого заступника керівника” ФДУП “Залізниця Новоросії” Олега Калеватиха.

За його словами, вантажні потяги почали курсувати новим маршрутом 15 березня. Пасажирського сполучення поки нема, але його обіцяють відновити “після нормалізації ситуації в регіоні”.

Будувати нову гілку залізниці почали у вересні 2023 року. За цей час між Ростовом і окупованою частиною України проклали ділянку завдовжки 63 км та відновили 140 км колій.

Нагадаємо, окупанти і раніше заявляли про намір побудувати дві нові гілки залізниці. Вона мала проходити по окупованій території Запорізької області паралельно іншій, вже існуючій гілці. Проте ця стара гілка знаходиться у зоні досяжності ЗСУ, тому росіяни не ризикують возити нею техніку. Окупанти влаштували вузлову станцію, до якої з одного боку підходять колії з Криму, а з іншого — колії з Ростовської області, з окупованої частини Донецької області, з Маріупольського та Бердянського портів.

Залишити відповідь