Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підтвердив, що консульства України зупинили надання послуг українцям призовного віку. Він назвав це “чесним” рішенням.
Про це він написав у соціальній мережі X (раніше Twitter).
За його словами, захист прав та інтересів громадян України завжди був і буде пріоритетом Міністерства закордонних справ, але в умовах повномасштабної війни головним пріоритетом є захист держави.
“Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання його виживання його не хвилює, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас у країні війна”, — написав Кулеба.
Міністр нагадав, що обов’язок оновлювати свої документи в ТЦК і СП існував і до ухвалення законопроєкту про мобілізацію.
“Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, — то так це не працює”, — додав міністр.
Кулеба додав, що перебування за кордоном не звільняє від обов’язків перед державою.
З цієї причини 22 квітня Кулеба доручив вжити заходів щодо “відновлення істинного ставлення до чоловіків мобілізаційного віку” в Україні та за кордоном.
Це рішення Кулеба назвав “чесним”.
Як писала Реальна Газета, раніше сьогодні українське видання “Дзеркало тижня” повідомило, що консульства України отримали вказівку зупинити надання послуг українцям призовного віку.
Таким громадянам буде доступна лише послуга з оформлення документів, необхідних для повернення в Україну.
Нагадаємо, 11 квітня Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію. За законопроєкт проголосували 283 народні депутати.
Документ передбачає нові зобов’язання для військовозобов’язаних українців, зміни механізму мобілізації, покарання для ухилянтів та низку інших змін.
Закон підписав президент Володимир Зеленський, він набуде чинності 18 травня 2024 року.